Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia jau divpadsmito gadu pēc kārtas nodrošina Latvijas TV reklāmas industriju ar objektīva Televīzijas auditorijas pētījuma datiem, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu TV Metrus un FrameGrabber digitālā signāla mērīšanai. Šī pētījuma ietvaros regulāri tiek veikts Dibināšanas pētījums (Establishment Survey), aptaujājot 6 000 mājsaimniecību gadā, lai noskaidrotu to TV tehnisko aprīkojumu.

Pētījuma rezultāti rāda, ka apmēram puse Latvijas mājsaimniecību, kurās ir vismaz viens televizors, ir aprīkotas ar dekoderi digitālā TV signāla uztveršanai. Tā ir gan digitālā virszemes televīzija, gan interaktīvā interneta protokola televīzija (IPTV), gan digitālā satelīttelevīzija, gan digitālā kabeļtelevīzija. Salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, Latvija ir priekšgalā digitālā TV signāla izmantošanā, jo Igaunijā digitālo televīziju skatās apmēram 40 % mājsaimniecību, savukārt Lietuvā tikai 20 %.

TNS Latvia mediju pētījumu lielo klientu direktors Mārtiņš Traubergs: “Joprojām 30 000 mājsaimniecību, kurās ir televizors, neredz nevienu no nacionālajiem Latvijas kanāliem. Lielākā daļa šo mājsaimniecību TV neizmanto vispār, bet otra puse uztver kādu no kaimiņvalstu analogajā virszemes apraidē raidītajiem kanāliem.”

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Mārtiņš Traubergs
Mediju pētījumu lielo klientu direktors
t  67 096 300 
e martins.traubergs@tns.lv

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv