Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi augusta televīzijas, preses un radio reklāmas apjomus. Šī gada augustā, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2009. gada augustu, televīzijā, presē un radio ir novērojams reklāmas apjoma pieaugums.

Televīzija

Televīzijā augustā, salīdzinot ar jūliju, reklāmas apjoms pēc reklāmas laika minūtēs samazinājies par 7 %. Jūlijā televīzijā tika noraidīta 43 801 reklāmas minūte, bet augustā – 40 717 reklāmas minūtes. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka augustā reklāmas apjoma samazinājums pret jūliju ir novērojams gandrīz katru gadu, jo vasaras pēdējā mēnesī reklāmdevēji TV izvieto mazāk reklāmas, ņemot vērā to, ka cilvēki daudz vairāk laika pavada ārpus mājām. Šogad gan šis kritums ir mazāk izteikts nekā 2009. gadā.

Televīzijas reklāmas gadījumu skaits 2010. gada augustā bija 100 166, kas, salīdzinot ar pagājušā gada augustu, kad tika reģistrētas 91 958 reklāmas, ir par 9 % vairāk. Šogad arī kopējais reklāmu garums ir bijis par 11 % lielāks, jo 2009. gada augustā tika noraidītas 36 583 minūtes reklāmas.

Augustā televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija PROCTER & GAMBLE, TELE2, HENKEL, RECKITT BENCKISER un BITE. Reklamētākie zīmoli televīzijā – ZELTA ZIVTIŅA, MAXIMA, TELE2, DANONE un BITE.

Prese

Reklāmas apjoms presē 2010. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros ir samazinājies par 6 %. Jūlijā tika reģistrēti 0,93 miljoni cm², bet augustā – 0,88 miljoni cm² reklāmas.

2010. gada augustā presē reģistrēta 6 561 reklāma, kas ir par 8 % mazāk nekā 2009.gada augustā, kad preses izdevumos bija publicētas 7 170 reklāmas. Lai arī reklāmas gadījumu skaits ir samazinājies, salīdzinot pēc platības kvadrātcentimetros, šī gada augustā presē reklāmas ir bijis par 2 % vairāk, jo 2009. gada augustā kopējā preses reklāmu platība bija 0,87 miljoni cm².

Lielākie reklāmdevēji presē (pēc reklāmas laukuma cm²) augustā bija BALTKOM, CITADELE BANKA, LĪVU AKVAPARKS, AIR BALTIC un TELE2. Reklamētākie zīmoli presē – CITADELE, LĪVU AKVAPARKS, BALTKOM, TALLINK un AIR BALTIC.

Radio

Radio reklāmas apjoms 2010. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, samazinājies par 1 %, kas vērtējams kā pozitīva tendence pēc iepriekšējā mēneša krituma par 14 %. Augustā radio izskanējušas 14 298 reklāmas minūtes, bet jūlijā – 14 468 minūtes.

2010. gada augustā radio reģistrētas 30 573 reklāmas, kas, salīdzinot ar 2009. gada augustu, ir par 1 % mazāk, jo 2009. gada augustā tika fiksētas 30 933 radio reklāmas. Radio tāpat kā presē, neskatoties uz samazinājumu pēc reklāmu skaita, pēc apjoma novērojams pieaugums – šogad augustā raidīts par 1 % vairāk reklāmas, jo 2009. gada augustā kopējais radio reklāmas garums bija 14 145 minūtes.

Augusta lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija RIMI, RAUTAKESKO, MAXIMA, LMT un ELKOR. Visvairāk reklamētie zīmoli – K-RAUTA, RIMI, MAXIMA, FOAM KINGDOM un O KARTE, SAMSUNG.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

Avīzes

7 Sekretov (rus), B&B Zdorovje (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma, TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

36,6C, Auto Bild Latvija, Biznes & Referent (rus), Cosmopolitan, Dari Pats, Dārza Pasaule, Deko, Dienas Bizness & Lietišķā Diena, Digital Times (rus), Doctus, Forbes, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, Izklaide TV, Joy, Kapitāls, Kas Jauns, Klubs, Latvijas Architektūra, Leģendas, Lilit, Lilit (rus), L’Officiel (lat, rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Mūsmājas, Nedēļa, Otkrito (rus), Patiesā Dzīve, Privātā Dzīve, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Santa, SestDiena, Shape, Sīrups, Sporta Avīze, Šūpulītis, Una, Vakara Ziņas, Veselība.

TV kanāli

3+, LNT, LTV1, LTV7, OE, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Radio stacijas

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv