Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2010.gada oktobrī veica pētījumu, kurā ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem tika lūgti izvērtēt, kuram no partiju apvienības “Vienotība” pašreizējiem ministriem vajadzētu turpināt darbu arī jaunajā valdībā. Iezīmējas tendence, ka salīdzinoši lielāks atbalsts ir pašreizējam kultūras ministram Intam Dālderim un aizsardzības ministram Imantam Viesturam Lieģim . Šo ministru darbību jaunajā valdībā kopumā atbalsta attiecīgi 31 % un 30 % ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Jāatzīmē, ka trešdaļai (35 %) iedzīvotāju, izvērtējot aizsardzības ministra Imanta Viestura Lieģa darbības turpināšanu arī jaunajā valdībā,  ir bijis grūti sniegt konkrētu atbildi.

No šiem diviem „Vienotības” ministriem nedaudz atpaliek ekonomikas ministrs Artis Kampars , kura darbību jaunajā valdībā kopumā atbalsta 27 % Latvijas iedzīvotāju.

Iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces darbu jaunajā valdībā kopumā atbalsta katrs ceturtais (24 %) ekonomiski aktīvais Latvijas iedzīvotājs. Jāatzīmē, ka 42 % aptaujāto uzskata, ka Lindai Mūrniecei turpināt darbu jaunajā valdībā noteikti nevajadzētu.

Salīdzinoši vismazāko atbalstu ir izpelnījies pašreizējais finanšu ministrs Einars Repše , kura dabību arī jaunajā valdībā kopumā atbalsta tikai 15 % Latvijas iedzīvotāju. Jāatzīmē, ka puse aptaujāto uzskata, ka Einaram Repšem turpināt darbu jaunajā valdībā noteikti nevajadzētu.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 12. oktobra līdz 14. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 500 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv   

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv