Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2010.gada novembrī veica pētījumu, kurā aptaujātie ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem tika lūgti novērtēt katra jaunā LR Ministru kabineta locekļa kompetenci un profesionalitāti konkrētajā nozarē, kuru viņš pārstāvēs. Visu 14 Ministru Kabineta locekļu vidū par viskompetentāko un profesionālāko savā jaunajā amatā atzīts Ministru prezidents, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Valdis Dombrovskis. V.Dombrovskis ir arī visatpazīstamākais no visiem jaunajiem MK locekļiem.

Vairāk kā puse aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem (57 %) V.Dombrovski jaunajā amatā vērtē kā kompetentu (14 % uzskata, ka V.Dombrovskis ir ļoti kompetents, savukārt 43 % vērtē, ka savā jaunajā amatā V.Dombrovskis ir drīzāk kompetents un profesionāls).

Pretējās domās ir 29 % aptaujāto: 19 % uzskata, ka V.Dombrovskis drīzāk nav kompetents un 10 % aptaujāto pauž viedokli, ka V.Dombrovskis savā jaunajā amatā nemaz nav kompetents. 14 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Nākamie MK locekļi, kuri saņēmuši salīdzinoši augstāku vērtējumu, ir ministru amatus jau iepriekš pildījušie Vides ministrs Raimonds Vējonis (50 % aptaujāto viņu uzskata par kompetentu konkrētajā nozarē) un Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (42 %).

Ministru prezidenta biedrs, Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ir ieguvis polāru vērtējumu: 39 % aptaujāto viņa kompetenci jaunajā amatā vērtē pozitīvi, savukārt 35 % uzskata, ka A.Pabriks jaunajam amatam nav kompetents.

Salīdzinoši negatīvāko kompetences vērtējumu ir ieguvuši Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (62 % aptaujāto vērtē, ka Ģ.V.Kristovskis jaunajā amatā nav kompetents) un Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (48 % uzskata, ka amatā, kuru L.Mūrniece jau pildīja līdz šim, viņa nav kompetenta).

Atpazīstamākie MK locekļi ir Ministru prezidents, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Valdis Dombrovskis (gandrīz visi aptaujātie zina V.Dombrovski). Savukārt absolūtais vairākums (vairāk kā 95 %) aptaujāto zina Ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski, Iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci, Ministru prezidenta biedru, Aizsardzības ministru Artis Pabriku un Ekonomikas ministru Artis Kamparu.

Mazāk zināmie MK locekļi ir Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, Labklājības ministre Ilona Jurševska un Veselības ministrs Juris Bārzdiņš. Šos cilvēkus nezina aptuveni katrs ceturtais aptaujātais ekonomiski aktīvais Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Savukārt aptuveni trešdaļai aptaujāto bija grūti novērtēt šo trīs jauno MK locekļu kompetenci un profesionalitāti konkrētajā nozarē.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 9. novembra līdz 11. novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv