Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2010.gada novembrī veiktais pētījums liecina, ka absolūtais vairākums (88 %) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem neatbalsta situāciju, ka esošie Saeimas deputāti savus radiniekus (dzīvesbiedrus, bērnus u.c.) algo kā Saeimas deputāta palīgus vai konsultantus.

Vairākums aptaujāto (70 %) šādu situāciju pilnībā neatbalsta, savukārt gandrīz piektdaļa (18 %) drīzāk neatbalsta, ka esošie Saeimas deputāti savus radiniekus (dzīvesbiedrus, bērnus u.c.) algo kā Saeimas deputāta palīgus vai konsultantus.

Situāciju, kad esošie Saeimas deputāti savus radiniekus (dzīvesbiedrus, bērnus u.c.) algo kā Saeimas deputāta palīgus vai konsultantus, atbalsta tikai nepilni 6 % aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem (drīzāk atbaksta 5 % un pilnība – gandrīz 1 %).

Salīdzinoši mazam skaitam – 6 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 9. novembra līdz 11. novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv