Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi oktobra televīzijas, preses un radio reklāmas apjomus. Šī gada oktobrī, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2009. gada oktobri, televīzijā, presē un radio ir novērojams reklāmas apjoma pieaugums.

Televīzija

Televīzijā šī gada oktobrī raidītas 46 037 minūtes reklāmas, kas ir par 15 % vairāk nekā 2009. gada oktobrī, kad ēterā kopā tika noraidītas 40 038 minūtes reklāmas. Oktobrī reģistrētas 121 335 reklāmas, kas ir par 10 % vairāk nekā septembrī. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka šī ir katru rudens sezonu novērojama tendence un paredzams, ka liels reklāmas apjoms saglabāsies vēl arī novembrī, bet piedzīvos kritumu decembrī.

Oktobrī televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija TELE2, PROCTER & GAMBLE, HENKEL, LMT un MAXIMA Reklamētākie zīmoli televīzijā – ZELTA ZIVTIŅA, TELE2, MAXIMA, DANONE un O KARTE.

Prese

Reklāmas apjoms presē 2010. gada oktobrī, salīdzinot ar šo periodu 2009. gadā pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros, ir pieaudzis par 2 %. Oktobrī kopējais preses izdevumu aizpildījums ar reklāmu ir bijis 1,2 miljoni kvadrātcentimetru. Šogad preses reklāmas kļuvušas lielākas, jo neskatoties uz pieaugumu pēc platības, reklāmu skaits ir bijis par 6 % mazāks, nekā 2009. gada oktobrī – 7 356 pret 7 809.

Lielākie reklāmdevēji presē (pēc reklāmas laukuma cm²) oktobrī bija DĪKSNA, L’OREAL, AUTO GROUP BALTIC, SVEZA INVEST LIMITED un SAMSUNG ELECTRONICS. Reklamētākie zīmoli presē – RĪGA PLAZA, VOLKSWAGEN, SAMSUNG, PRISMA un LANCOME.

Radio

Radio reklāmas apjoms 2010. gada oktobrī bija 16 517 minūtes, kas salīdzinot ar 2009. gada oktobrī fiksētajām 16 344 reklāmas minūtēm, ir par 1 % vairāk. Augustā radio izskanējušas 14 298 reklāmas minūtes, bet septembrī – 15 977 minūtes. Interesanti, ka abos gados noraidīts arī gandrīz vienāds reklāmu skaits – 36 476 reklāmas 2010. gadā un tikai par 73 reklāmām mazāk 2009. gada oktobrī.

Oktobrī lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija LMT, RIMI, MAXIMA, RAUTAKESKO un TELE2. Visvairāk reklamētie zīmoli – MAXIMA, RIMI, K-RAUTA, O KARTE un EFISOL.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

Avīzes

7 Sekretov (rus), B&B Welcome (rus), B&B Zdorovje (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma, TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

36,6C, Auto Bild Latvija, B&B Plus (rus), Biznes & Referent (rus), Būvēt, Cosmopolitan, Dari Pats, Dārza Pasaule, Deko, Dienas Bizness & Lietišķā Diena, Digital Times (rus), Doctus, Forbes, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, Izklaide TV, Joy, Kapitāls, Kas Jauns, Klubs, Latvijas Architektūra, Latvijas Ārsts, Leģendas, Lilit, Lilit (rus), L’Officiel (lat, rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Men’s Gadgets (rus), Mūsmājas, Next, Otkrito (rus), Pastaiga, Pastaiga.ru (rus), Patiesā Dzīve, Patron (rus), Privātā Dzīve, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Santa, SestDiena, Shape, Sīrups, Sporta Avīze, Šūpulītis, Una, Una Stila un skaistuma ABC, Vakara Ziņas, Veselība.

TV kanāli

3+, LNT, LTV1, LTV7, OE, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Radio stacijas

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv