Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2010.gada decembrī veiktais pētījums liecina, ka aptuveni katrs piektais (19 %) ekonomiski aktīvais Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 55 tuvākā gada laikā plāno pārcelties uz dzīvi ārpus Latvijas (piem., darba meklējumi, studijas ārzemēs utt.), tomēr vairums aptaujāto (81 %) neplāno tuvākā gada laikā pārcelties uz dzīvi ārpus Latvijas.

Biežāk minētās vietas, uz kurām aptaujātie plāno pārcelties tuvākā gada laikā, ir Skandināvijas valstis (Norvēģija un Zviedrija) (27 %), kā arī Lielbritānija (26 %). 15 % plāno doties uz Vāciju, bet 12 % aptaujāto nolēmuši doties uz Krieviju, savukārt 20 % nosaukuši kādu citu pasaules valsti.

Tomēr gandrīz pusei (47 %) no tiem ekonomiski aktīvajiem Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri plāno tuvākā gada laikā pārcelties uz dzīvi ārpus Latvijas, nav konkrēta viedokļa, uz kurieni pārcelties.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2010.gada 30. novembra līdz 2. decembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 500 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv