Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi 2010. gada novembra (01/11/2010 – 30/11/2010) TV kanālu auditorijas.

Skatītākais kanāls novembrī – LNT , kura vērošanai veltīti 15,5 % no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais bija TV3 ar 13,6 %, trešais – PBK ar 10,1 % lielu skatīšanās laika daļu. Kanālam LTV1 veltīti 8 %, RTR Planeta Baltija 5,1 %, kanālam TV5 Rīga – 5 % un kanālam NTV Mir – 4,9 %. Savukārt kanālam 3+ un LTV7 veltīti katram pa 3,8 % no kopējā skatīšanās laika. Kanālam REN Baltija veltīti 2,6 %, kanālam TV6 – 2,5 % un PBMK – 0,5 %. Kanālam LZK (+ regional) veltīti 0,4 % un kanālam OE – 0,2 % no kopējā skatīšanās laika. Video un DVD skatīšanai veltīti 3 %, bet visu pārējo kanālu vērošanai – 20,9 %.

No 1. novembra atsevišķi no citiem kanāliem tiek izdalīti vēl divi kanāli – LZK (+regional) un NTV Mir . LZK (+regional) ietver   Latvijas Ziņu kanālu kopā ar 5 reģionālajām televīzijām: Vidzemes TV , Vidusdaugavas TV , Rīgas Apriņķa ziņas , Ventspils TV un LRT (Latgales reģionālā TV) , komentē TNS Latvia mediju pētījumu lielo klientu direktors Mārtiņš Traubergs.

Laiks, ko viens TV skatītājs pavadījis pie TV ekrāna novembrī bija 5 stundas un 32 minūtes vidēji dienā. Līdzīgi bijis arī kaimiņvalstīs – Igaunijā viens TV skatītājs pie TV ekrāna pavadījis vidēji 5 stundas un 31 minūti vidēji dienā, savukārt Lietuvā – 5 stundas un 30 minūtes vidēji dienā.

Programmu topa pirmajā vietā novembrī ierindojusies filma Rūdolfa mantojums kanālā LNT , kuru vērojuši vidēji 18 % jeb 377,4 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Otrajā vietā – J.Streiča uzruna pirms filmas , kuru vērojuši vidēji 14,3 % jeb 299,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem. Savukārt programmu topa trešajā vietā šovs Latvijas zelta talanti 2010 kanālā LNT , kuru vērojuši vidēji 11.6 % jeb 244,2 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Reitings % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos
Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos
Share  % – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem TV skatītājiem

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv