Starptautiskie aizdevēji pēc valdības sagatavotā 2011. gada valsts budžeta projekta izvērtēšanas uzskata, ka Latvijai ir jāveic papildus valsts budžeta samazināšanas (konsolidācijas) pasākumi par 50 miljoniem latu. Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada janvārī veiktais pētījums liecina, ka tam, ka valdībai sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem šogad izdosies panākt papildus nepieciešamā valsts budžeta konsolidācijas apjoma samazinājumu, piekrīt piektdaļa aptaujāto.

3 % pilnībā piekrīt un 17 % drīzāk piekrīt viedoklim, ka valdībai sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem šogad izdosies panākt papildus nepieciešamā valsts budžeta konsolidācijas apjoma samazinājumu.

Tomēr vairums aptaujāto (61 %) ir skeptiski, un uzskata, ka valdībai sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem šogad neizdosies panākt papildus nepieciešamā valsts budžeta konsolidācijas apjoma samazinājumu (41 % drīzāk nepiekrīt, ka valdībai sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem šogad izdosies panākt papildus nepieciešamā valsts budžeta konsolidācijas apjoma samazinājumu, savukārt 20 % aptaujāto tam pilnībā nepiekrīt).

Aptuveni katram piektajam aptaujātajam (19 %) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 11. janvāra līdz 13. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv