Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi 2010. gada televīzijas reklāmas apjomus. 2010. gadā TV pārraidīts vairāk nekā 1 317 000 reklāmu, kas ir par 22 % vairāk nekā gadu iepriekš.

TV reklāmu skaits

Pagājušajā gadā noraidīto reklāmu skaits pārsniedzis 2008. gada rādītājus un tikai nedaudz atpaliek no 2007. gada, kad TV ēterā tika noraidīts Latvijas vēsturē lielākais reklāmu skaits. Pārspēt 2007. gada rezultātu iespējams jau šogad, bet visticamāk gan, ka jauns TV reklāmas apjoma rekords tiks uzstādīts 2012. gadā.

Reklamētākās nozares TV

Kā ierasts, arī 2010. gadā visplašāk TV ēterā reklamējušies mobilo sakaru nozari pārstāvošie uzņēmumi. Interesanti arī tas, ka TOP nozaru sarindojums ir identisks 2009. gada rezultātiem ar vienīgo atšķirību, ka visās nozarēs ir vērojams reklāmu skaita pieaugums. Visvairāk reklāmu apjomu kāpinājuši mazumtirdzniecības nozares pārstāvji – par 47 %, bet mazākais pieaugums, 6 % apmērā, ir bijis mobilo sakaru nozarē.

Lielākie reklāmdevēji TV

Televīzijā 2010. gadā visbiežāk raidītas HENKEL reklāmas, bet visstraujāko kāpumu uzrāda BITE, TV izvietojot par 86 % vairāk reklāmu nekā 2009. gadā. PROCTER & GAMBLE, kas saglabāja aktivitāti TV reklāmā un ieņēma 1. vietu TOP pagājušajā gadā, šogad samazinot savu reklāmu skaitu par 2 %, noslīdējis uz 2. vietu. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters komentē – interesanti, ka 5 lielākie reklāmdevēji izvietojuši 20 % no kopējā televīzijā noraidīto reklāmu skaita.

Reklamētākie zīmoli TV

Pieci visbiežāk TV reklamētie zīmoli ir no dažādām nozarēm. Pārtikas produktus pārstāv DANONE, kas saglabā līderpozīcijas no pagājušā gada. Savukārt MAXIMA, dubultojot reklāmu skaitu, ieņem otro vietu, kurā 2009. gadā atradās RIMI. SCHWARZKOPF un ZELTA ZIVTIŅA tāpat kā gadu iepriekš ieņem attiecīgi 3. un 4. vietu. Ievērojami pakāpjoties, TOP5 noslēdz LATTELECOM, kas 2009. gadā ierindojās 13. vietā.

Vizbiežāk pārraidītie TV klipi

2010. gada visbiežāk raidītais klips ir COLGATE zobu pastas reklāma. Tas kopā TV ēterā ir bijis redzams 2 221 reizi, apsteidzot 3. vietā esošo BLEND-A-MED zobu pastas reklāmu. Ierasti augstā vietā atrodas COCA-COLA, bet TOP5 noslēdz KNORR buljona un TUBORG alus reklāmas. Šie 5 klipi kopā noraidīti gandrīz 10 000 reižu.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

3+, LNT, LTV1, LTV7, OE, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Šobrīd Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 12 TV kanāliem, 22 avīzēm, 75 žurnāliem, 13 radio stacijām, 11 interneta portāliem, 6 vides reklāmas medijiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv