Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi 2010. gada televīzijas, preses un radio reklāmas apjomus. 2010. gadā, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2009. gadu, televīzijā un radio ir novērojams reklāmas apjoma pieaugums, bet avīzēs samazinājies un žurnālos praktiski nav mainījies.

Televīzija

Televīzijā 2010. gadā kopumā noraidītas 507 350 minūtes reklāmas, kas ir par 21 % vairāk nekā 2009. gadā, kad ēterā kopā tika noraidītas 420 658 minūtes reklāmas. 2010. gadā reģistrētas 1 317 849 reklāmas, kas ir par 22 % vairāk nekā iepriekšējā gadā. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka 2010. gads reklāmu apjoma pieaugumā pielīdzināms 2006. un 2007. gada straujajiem kāpumiem. Paredzams, ka 2011. gadā reklāmu apjoma pieaugums TV būs zemāks, bet kopumā tiks pārsniegts 2007. gads un tiks uzstādīts jauns Latvijas TV reklāmu gada apjoma rekords.

2010. gadā televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija HENKEL, PROCTER & GAMBLE, TELE2, RECKITT BENCKISER un UNILEVER. Reklamētākie zīmoli televīzijā – DANONE, ZELTA ZIVTIŅA, MAXIMA, TELE2 un SCHWARZKOPF.

Avīzes

Reklāmas apjoms avīzēs 2010. gadā, salīdzinot ar 2009. gadu pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros, ir samazinājies par 9 %. 2010. gadā kopējais avīžu aizpildījums ar reklāmu ir bijis 6 miljoni kvadrātcentimetru. 2010. gadā avīzēs izvietotas 63 932 reklāmas, kas ir par 5 % mazāk nekā 2009. gadā, kad kopējais avīžu reklāmu skaits bija 67 041.

Lielākie reklāmdevēji avīzēs (pēc reklāmas laukuma cm²) 2010. gadā bija AIR BALTIC, PRISMA PEREMARKET, MAKROENTERTAINMENT, TELE2 un EXPRESS TOURS. Reklamētākie zīmoli avīzēs – PRISMA, AIR BALTIC, CENUKLUBS.LV, LATVIJAS DZELZCEĻŠ un TELE2.

Žurnāli

Žurnālos reklāmas apjoms 2010. gadā, salīdzinot ar 2009. gadu pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros, ir praktiski palicis nemainīgs, samazinoties par 0,02 %. 2010. gadā kopējais žurnālu aizpildījums ar reklāmu bija 7,22 miljoni kvadrātcentimetru, tik pat cik 2009. gadā. 2010. gadā žurnālos bija publicētas 19 022 reklāmas, kas ir par 5 % mazāk nekā 2009. gadā, kad kopējais reklāmu skaits žurnālos bija 20 110.

Lielākie reklāmdevēji žurnālos (pēc reklāmas laukuma cm²) 2010. gadā bija PROCTER & GAMBLE, L’OREAL, LĪVU AKVAPARKS, BALTKOM un TELE2. Reklamētākie zīmoli žurnālos – LĪVU AKVAPARKS, BALTKOM, SAMSUNG, TALLINK un PAMPERS.

Radio

Kopējais radio reklāmas apjoms 2010. gadā bija 188 018 minūtes, kas, salīdzinot ar 2009. gadā noraidīto 184 041 reklāmas minūti, ir par 2 % vairāk. Reklāmu skaits, savukārt, radio 2010. gadā pieaudzis mazāk – par 0,4 %, sasniedzot 406 914, pretstatā 2009. gada 405 457 reklāmām.

2010. gadā lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija RIMI, LATTELECOM, MAXIMA, RAUTAKESKO un LMT. Visvairāk reklamētie zīmoli – MAXIMA, RIMI, K-RAUTA, DEPO un CENUKLUBS.LV.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

Avīzes

5 min (lat, rus), 7 Sekretov (rus), Atpūta.TV, B&B Banki & Finansi (rus), B&B Biznes … (rus), B&B Forum (rus), B&B Welcome (rus), B&B Zdorovje (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), DB Tavs nams, DB Top 500, Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma, TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

36,6C, Arhitektura i Dizain Baltii (rus), Auto Bild Latvija, B&B Plus (rus), Biznes & LV (rus), Biznes & Referent (rus), Būvēt, Cosmopolitan, Dari Pats, Dārza Pasaule, Dārza Pasaule bibliotēka, DB Impulss, DB Numurs, Deko, Detki.lv, Dienas Bizness & Lietišķā Diena, Digital Times (rus), Doctus, FHM, Forbes, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Māja Pavasaris Dārzā, Ievas Stāsti, Ievas Stāsti Latvijas vietu stāsti, Ievas Veselība, Ievas Veselība pielikums, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Pasaules Vēsture bibliotēka, Ilustrētā Zinātne, Ilustrētā Zinātne bibliotēka, Ilustrētā Zinātne Junioriem, Izklaide TV, Jaunais Bizness, Joy, Kapitāls, Kas Jauns, Kas Jauns speciālizlaidums, Klubs, Latvijas Architektūra, Latvijas Ārsts, Latvijas Būvniecība, Leģendas, Lietišķā Diena, Lilit, Lilit (rus), L’Officiel (lat, rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas & Dārzs, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Mazulis, Men’s Gadgets (rus), Mūsmājas, Mūsmāju bibliotēka, Nedēļa, Nedēļa The World in …, Next, Otkrito (rus), Otkrito speciālizlaidums (rus), Pastaiga, Pastaiga.ru (rus), Patiesā Dzīve, Patron (rus), Privātā Dzīve, Privātā Dzīve Slavenību Top Kokteilis, Railway Outlook, Rīgas Balss, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Saldā Dzīve, Santa, Santa VIP, SestDiena, Shape, Sīrups, Sīrups speciālizlaidums, Sporta Avīze, Šūpulītis, Tavs Veselības Kalendārs, Una, Una Stila un skaistuma ABC, Vakara Ziņas, Veselība, Vesti (rus), Vip Lounge (rus), ŽZL (rus).

TV

3+, LNT, LTV1, LTV7, OE, PBK, PBMK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Riga, TV6.

Radio

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Pik FM, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv