Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada februārī veiktais pētījums liecina, ka trīs piektdaļas (39 %) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atzīst, ka 14.februārī atzīmē Valentīndienu. Savukārt 47 % aptaujāto Valentīndienu neatzīmē. 14 % aptaujāto nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Valentīndienas svinētāju vidū salīdzinoši biežāk ir gados jauni cilvēki (18-29 gadus veci), savukārt salīdzinoši retāk Valentīndienu svin cilvēki pēc 40 gadu vecuma.

Attieksme pret Valentīndienas svinēšanu Latvijā

Vairākums (71 %) ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem kopumā pret Valentīndienas svinēšanu Latvijā izturas pozitīvi.

Ceturtā daļa (26 %) aptaujāto pilnībā atbalsta šo svētku svinēšanu Latvijā, savukārt gandrīz puse (45 %) drīzāk atbalsta Valentīndienas svinēšanu Latvijā. Pretējās domās ir piektdaļa aptaujāto (20 %) – 15 % drīzāk neatbalsta un 5 % pilnībā neatbalsta Valentīndienas svinēšanu Latvijā.

Salīdzinoši biežāk pozitīva attieksme pret Valentīndienas svinēšanu ir gados jaunākiem cilvēkiem (18-20 gadus veciem), skolniekiem un studentiem, kā arī tiem cilvēkiem, kuru sarunvaloda ģimenē ir krievu valoda.

Savukārt salīdzinoši retāk pozitīva attieksme pret Valentīndienas svinēšanu novērojama cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 8. februāra līdz 10. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv