Valsts prezidents Valdis Zatlers tiksies ar Valsts valodas komisijas priekšsēdētāju Andreju Veisbergu, un viens no viņu sarunas tematiem būs arī Nacionālās apvienības iniciatīva pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā. Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada februāra beigās veiktais pētījums liecina, ka ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem attieksme pret ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā ir polāra: 47 % aptaujāto atbalsta ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā, savukārt 48 % aptaujāto neatbalsta ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā.

30 % aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem pilnībā atbalsta ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā, savukārt 17 % šo ideju drīzāk atbalsta. Aptaujātie, kuri atbalsta ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā, salīdzinoši biežāk ir latvieši, cilvēki, kuru valoda ģimenē ir latviešu valoda, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales iedzīvotāji, kā arī aptaujātie no lauku teritorijām un pagastiem.

Drīzāk neatbalsta ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā 15 % aptaujāto, savukārt 33 % aptaujāto pilnībā neatbalsta šo ideju. Aptaujātie, kuri neatbalsta ideju pāriet uz mācībām valsts skolās tikai latviešu valodā, salīdzinoši biežāk ir krievi, cilvēki, kuru valoda ģimenē ir krievu valoda, Rīgas un Latgales iedzīvotāji.

5 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 22. februāra līdz 24. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv