Sabiedrībā patlaban norit diskusijas par iespējamajiem LR Valsts prezidenta amata kandidātiem. Ekonomiski aktīvajiem Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem tika lūgts paust savu attieksmi pret sešiem iespējamajiem LR Valsts prezidenta amata kandidātiem – Ingūnu Sudrabu, Valdi Zatleru, Andri Piebalgu, Māri Riekstiņu, Egilu Levitu un Gundaru Daudzi. Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada martā veiktais pētījums liecina, ka salīdzinoši vislielāko atbalstu šo sešu personu vidū ir guvusi Ingūna Sudraba.

Nedaudz vairāk kā puse (54 %) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem pilnībā vai drīzāk atbalsta I.Sudrabas ievēlēšanu LR Valsts prezidenta amatā. Savukārt ceturtā daļa (25 %) aptaujāto ir pret I.Sudrabas ievēlēšanu prezidenta amatā.

Valda Zatlera iecelšanu LR Valsts prezidenta amatā atbalsta 48 % aptaujāto – 15 % pilnībā atbalsta un 33 % drīzāk atbalsta V.Zatlera atkārtotu ievēlēšanu prezidenta amatā. Savukārt 38 % aptaujāto ir pretējās domās un nevēlētos, lai par LR Valsts prezidentu tiktu ievēlēts V.Zatlers.

Andra Piebalga ievēlēšanu LR Valsts prezidenta amatā atbalsta 20 % aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, Māri Riekstiņu – 13 %, Egilu Levitu – 10 % aptaujāto, savukārt Gundaru Daudzi – 5 % aptaujāto.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 15. marta līdz 18. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 760 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/tnslatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv