Valsts valoda ir ar likumu noteikta oficiālā valoda, kas lietojama likumdošanā, valsts un pašvaldību iestādēs, tiesā, uzņēmumu, iestāžu un organizāciju oficiālos darījumos un lietvedībā. Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada marta beigās veica pētījumu, lai noskaidrotu ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem viedokli par to, kādai ir jābūt oficiālajai valsts valodai Latvijā.

Latvijā oficiālā valsts valoda ir latviešu valoda, un 63 % aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka tā tam arī ir jābūt.

Viedokli, ka Latvijā ir jābūt divām oficiālajām valodām – latviešu un krievu – pauž trešdaļa (35 %) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

To cilvēku vidū, kuri uzskata, ka Latvijā ir jābūt vienai valsts valodai – latviešu valodai, salīdzinoši biežāk ir latvieši, cilvēki, kuru sarunvaloda ģimenē pārsvarā ir latviešu valoda, Pierīgā, Vidzemē un Kurzemē dzīvojošie, kā arī ļaudis no lauku teritorijām un pagastiem.

Divas oficiālās valsts valodas Latvijā (latviešu un krievu) salīdzinoši biežāk atbalsta nepilsoņi, krievi un cittautieši, cilvēki, kuru sarunvaloda ģimenē pārsvarā ir krievu valoda, bezdarbnieki/cilvēki, kuri meklē darbu, kā arī Rīgā un Latgalē dzīvojošie.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 29. marta līdz 31. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv