4.maijā Latvijā tiek atzīmēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena. Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada aprīļa beigās veiktais pētījums liecina, ka  puse (49 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem šo dienu uzskata par nenozīmīgu un to neatzīmē. Trešā daļa (33 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju šo dienu uzskata par maznozīmīgu un dažreiz to atzīmē, tomēr 16 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju 4.maiju uzskata par nozīmīgu dienu, ko vienmēr atzīmē.

2 % aptaujāto norādījuši, ka nezina šādu dienu.

Šogad 4.maija brīvdienu ekonomiski aktīvie iedzīvotāji, kuri atzīmē 4.maiju, visbiežāk pavadīs to kopā ar ģimeni (22 %), atpūtīsies, izmantos brīvo dienu (13 %), strādās dārza darbus un uzkops apkārtni (9 %), kā arī apmeklēs svētku koncertus, pasākumus (8 %).

Tāpat aptaujātie norādījuši, ka 4.maijā atpūtīsies pie dabas, rīkos pikniku (7 %), pavadīs mājās (7 %), pavadīs darbā strādājot (6 %), gatavos svinīgas pusdienas kopā ar ģimeni (5 %) vai pavadīs kopā ar draugiem (4 %), atpūtīsies pilsētā (3 %) u.c.

14 % aptaujāto, kuri atzīmē 4.maija svētkus, aptaujas brīdī vēl nebija izlēmuši, kā pavadīs 4.maija brīvdienu.

 

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 26. līdz 28.aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv