Valsts prezidents ir apturējis Saeimā pieņemto sociālo pabalstu „iesaldēšanu” līdz 2014.gadam, tāpēc Centrālā vēlēšanu komisija uzsāks parakstu vākšanu šajā jautājumā. Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada aprīļa beigās veica pētījumu, kurā Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji tika lūgti novērtēt savu viedokli par pabalstu iesaldēšanu.

Lielākā daļa (60 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem neatbalsta pabalstu iesaldēšanu – 36 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju noteikti neatbalsta un 24 % – drīzāk neatbalsta pabalstu „iesaldēšanu” līdz 2014.gadam.

Savukārt 8 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju piekrīt, ka noteikti nepieciešams iesaldēt pabalstus. 16 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju drīzāk piekrīt viedoklim par nepieciešamību iesaldēt pabalstus.

16 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Savukārt tikai 29 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri neatbalsta pabalstu iesaldēšanu, plāno doties parakstīties, lai rosinātu referendumu šajā jautājumā. Taču 34 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neplāno piedalīties parakstu vākšanā.

Lielākā daļa (37 %) vēl nav izlēmuši vai dosies parakstīties, lai rosinātu referendumu par šo jautājumu.

 

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 26. līdz 28.aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e
dana.france@lnt.lv