Uz “Vienotības” un ZZS plānoto kopsēdi, kas notiks maija sākumā, tiks aicināts Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš apstiprinājis vēlmi ieņemt šo amatu atkārtoti. Tāpēc Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji tika lūgti novērtēt, vai koalīcijai izdosies vienoties par vienotu prezidenta kandidātu. Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada aprīļa beigās veiktais pētījums liecina, ka Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir polārs viedoklis jautājumā par koalīcijas partneru spēju vienoties par vienu prezidenta kandidātu.

38 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka izdosies vienoties par vienu kandidātu – 5 % uzskata, ka noteikti izdosies vienoties, savukārt 32 % uzskata, ka drīzāk izdosies panākt vienošanos par vienotu kandidātu.

Savukārt 40 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju domā, ka koalīcijas partneri nespēs vienoties par vienu prezidenta kandidātu – 32 % uzskata, ka drīzāk neizdosies vienoties, 8 % aptaujāto uzskata, ka noteikti koalīcijai neizdosies vienoties par vienotu prezidenta kandidātu.

22 % aptaujāto nav viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 26. līdz 28.aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv