Aizvien biežāk gan Saeimā, gan Ministru Kabinetā tiek aktualizēts demogrāfijas jautājums. Tāpēc tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada maijā veica pētījumu, kurā Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji tika lūgti novērtēt, vai valdībai izdosies panākt kādus uzlabojumus demogrāfijas jomā Latvijā.

Tikai 5 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir pārliecināti, ka valdībai izdosies panākt uzlabojumus demogrāfijas jomā – 1 % uzskata, ka valdībai noteikti izdosies, savukārt 4 % uzskata, ka valdībai drīzāk izdosies panākt uzlabojumus demogrāfijas situācijā Latvijā.

Tomēr absolūtais vairākums Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka valdībai neizdosies panākt uzlabojumus demogrāfiskajā situācijā Latvijā – puse (50 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka drīzāk neizdosies panākt uzlabojumus demogrāfijas jomā, savukārt 39 % ir pārliecināti, ka noteikti valdība nespēs panākt uzlabojumus demogrāfijas jomā Latvijā.

6 % aptaujāto nav viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 3. līdz 5.maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv