Šobrīd jau ir uzsākta kandidātu iesniegšana LR Valsts prezidenta amatam. Lielākā daļa (61 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka tuvākajā laikā parādīsies negaidītas Valsts prezidenta kandidatūras – 17 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka noteikti parādīsies, savukārt 44 % uzskata, ka drīzāk parādīsies negaidīti Valsts prezidenta amata kandidāti. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada maijā veiktais pētījums, kurā Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem tika lūgti novērtēt, vai pēc viņu domām tuvākajā laikā parādīsies negaidīti, iepriekš neapspriesti Valsts prezidenta amata kandidāti.

Turpretī 26 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka drīzāk neparādīsies iepriekš neapspriesti Valsts prezidenta kandidāti, savukārt 4 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir pārliecināti, ka tuvākajā laikā noteikti neparādīsies iepriekš neapspriesti kandidāti.

9 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 10. līdz 12. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv