Valsts kontrole ministrijās un valsts iestādes ir konstatējusi vairākus pārkāpumus. Absolūtais vairākums (91 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, atbildīgās nozares ministriem ir jāuzņemas politiskā atbildība par pārkāpumiem – 63 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka noteikti jāuzņemas, 28 % uzskata, ka drīzāk jāuzņemas politiskā atbildība. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada maijā veiktais pētījums, kurā Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji tika lūgti novērtēt vai atbildīgajiem ministriem ir jāuzņemas politiskā atbildība par šiem pārkāpumiem.

Tikai 5 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka atbildīgajiem ministriem nevajadzētu uzņemties politisko atbildību par pārkāpumiem pakļautajās iestādēs – 4 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka drīzāk nav jāuzņemas atbildība, savukārt 1 % uzskata, ka atbildīgajam ministram noteikti nav jāuzņemas politiskā atbildība.

4 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 17. līdz 19. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv