Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi aprīļa televīzijas, preses, radio un vides reklāmas apjomus. 2011. gada aprīlī, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros, vides laukuma kvadrātmetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2010. gada aprīli, lielākais reklāmas apjoma pieaugums ir novērojams vidē. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka aprīlī novērojami divi interesanti fakti – auto un finansu nozaru reklāmdevēju aktivitātes pieaugums un vērienīga mobilo operatoru sadarbība ar mobilo iekārtu ražotājiem kopējās reklāmas kampaņās.

Televīzija

Televīzijā kopā 2011. gada aprīlī noraidītas 39 269 minūtes reklāmas, salīdzinātajos kanālos – par 3 % vairāk nekā 2010. gada aprīlī. Šī gada aprīlī ir reģistrētas 115 346 reklāmas – par 0,5 % vairāk nekā pagājušajā gadā.

Aprīlī televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija PROCTER & GAMBLE, HENKEL, BITE, TELE2 un RIMI. Reklamētākie zīmoli televīzijā – RIMI, BIFRI, MAXIMA, BITE kopā ar HUAWEI un TELE2.

Avīzes

Reklāmas apjoms avīzēs 2011. gada aprīlī ir sasniedzis 472 582 cm², salīdzinot ar šo periodu 2010. gadā, pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros tajos pašos medijos apjoms ir pieaudzis par 0,6 %. Avīžu reklāmu skaits šajā periodā, salīdzinot vienus un tos pašus izdevumus, samazinājies par 1 %. Kopējais reģistrēto reklāmu skaits sasniedzis 5 337.

Lielākie reklāmdevēji avīzēs (pēc reklāmas laukuma cm²) aprīlī bija MAKROENTERTAINMENT, DEVRO, AIR BALTIC, KW BRUUN BALTIC un BT 1. Reklamētākie zīmoli avīzēs – AIR BALTIC, PEUGEOT, PRISMA, TALLINK un ATLĒTIKA.

Žurnāli

Reklāmas apjoms žurnālos 2011. gada aprīlī, salīdzinot ar šo periodu 2010. gadā (vienādos medijos), pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros ir strauji pieaudzis par 23 %, kopā sasniedzot 658 460 cm². Savukārt, reklāmu skaits šajā periodā pieaudzis par 9 %. Kopā žurnālos aprīlī izvietotas 1 734 reklāmas.

Lielākie reklāmdevēji žurnālos (pēc reklāmas laukuma cm²) aprīlī bija L’OREAL, DĪKSNA, TALLINK, PROCTER & GAMBLE un BALTKOM. Reklamētākie zīmoli žurnālos – RĪGA PLAZA, TALLINK, BALTKOM, SAMSUNG un L’OREAL.

Radio

Radio reklāmas apjoms 2011. gada aprīlī bija 19 149 minūtes, salīdzinot tos pašus medijus ar 2010. gada aprīli, noraidīts par 15 % vairāk reklāmas. Reklāmu skaits radio, salīdzinot šos periodus, ir pieaudzis par 20 %. Šī gada aprīlī radio noraidītas 40 906 reklāmas.

Aprīlī lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija BT 1, LMT, MAXIMA, SWEDBANK un LATVENERGO. Visvairāk reklamētie zīmoli radio – MAXIMA, SWEDBANK, CITADELE, DEPO un K-RAUTA.

Vide

Vidē šī gada aprīlī izvietoti 500 755 m² reklāmas. Šogad, salīdzinot tos pašus medijus, vides reklāmu kopējā platība ir par 38 % lielāka nekā 2010. gada aprīlī. Vides reklāmas gadījumu skaits sasniedzis 90 734 un, salīdzinot šos periodus, pieaudzis par 42 %.

Aprīlī vidē lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma kvadrātmetros bija BITE, LINSTOW, TELE2, TALLINK un SAMSUNG ELECTRONICS. Reklamētākie zīmoli vidē – BITE kopā ar HUAWEI, TALLINK, ZELTA ZIVTIŅA kopā ar SAMSUNG, SAMSUNG un HANZAS MAIZNĪCA.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

TV

3+, LNT, LTV1, LTV7, NTV Mir Latvija, PBK, PBMK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Riga, TV6.

Radio

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latviešu Radio, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Radio 101, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Vide

Clear Channel, Dzelzceļa Reklāma, Euro AWK, JC Decaux, Pilsētas Līnijas, Remora, Tilts Media.

Avīzes

7 Sekretov (rus), B&B Zdorovje (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), DB Auto, Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Rīgas Viļņi Laimīgā Programma, Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma, TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

36,6C, Auto Bild Latvija, B&B Plus (rus), Biznes & Referent (rus), Copes Lietas, Cosmopolitan, Dari Pats, Dari Pats bibliotēka, Dārza Pasaule, Dārza Pasaule bibliotēka, Deko, Detki.lv, Dienas Bizness & Lietišķā Diena, Doctus, FHM, Forbes, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ievas Virtuve, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, Ilustrētā Zinātne bibliotēka, Ir, Izklaide TV, Kapitāls, Kas Jauns, Klubs, Latvijas Architektūra, Latvijas Ārsts, Leģendas, Lilit, Lilit (rus), L’Officiel (lat, rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Mūsmājas, Mūsmāju bibliotēka, Otkrito (rus), Pastaiga, Pastaiga.ru (rus), Patiesā Dzīve, Patron (rus), Playboy, Praktiskais Latvietis, Privātā Dzīve, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Santa, SestDiena, Shape, Sīrups, Sporta Avīze, Šūpulītis, Una, Vakara Ziņas, Veselība, Veselība bibliotēka.

Uzmanību! Salīdzinājumos ņemti vērā tikai to mediju dati, kas fiksēti abos salīdzinātajos periodos! Kopējā reklāmas apjomā netiek ieskaitīti reklāmas gadījumi, kuros reklāmdevējs ir medijs. TV kopējā noraidīto reklāmu laikā netiek skaitīta sponsorreklāma.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv