Šogad trešo reizi pēc kārtas Latvijas pārstāvji Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā nekvalificējās finālam. Tomēr lielākā daļa (63 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka arī nākamajā gadā Latvijai ir jāpiedalās Eirovīzijas dziesmu konkursā – 37 % uzskata, ka Latvijai noteikti ir jāpiedalās un 26 % uzskata, ka Latvijai drīzāk ir jāpiedalās starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada maijā veiktais pētījums.

Savukārt 18 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai drīzāk nevajadzētu un 11 % uzskata, ka noteikti nevajadzētu nākamgad piedalīties Eirovīzijas dziesmu konkursā.

8 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Lielākā daļa ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka Latvijai arī nākamgad ir jāpiedalās starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, visbiežāk kā atbilstošāko Latvijas dziesmu atlases kārtību norāda (59 %) pašreizējo atlases principu – 50 % skatītāju balsojumu un 50 % žūrijas novērtējumu. Savukārt 25 % atbalsta tikai skaitītāju balsojumu un 11 % atbalsta tikai profesionālas žūrijas vērtējumu, kamēr 1 % vēlētos Eirovīzijas dziesmu atlasi organizēt citā veidā.

4 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 17. līdz 19. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv 

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv