Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģrntūras TNS Latvia veiktā pētījuma rezultāti liecina, ka pēc pozitīvās Latvijas darbinieku piesaistības rādītāju pieauguma tendences laika posmā no 2005. – 2009.gadam, šogad Latvijas uzņēmumos ir vērojams darbinieku piesaistības rādītāju kritums ( – 3 indeksa punkti).

TNS Latvia personāla pētījumu eksperte Signe Kaņējeva norāda, ka šis kritums galvenokārt ir saistāms ar krīzes periodā piedzīvoto darbinieku skaita samazinājumu, algu un bonusu iesaldēšanu, nepilnas darba dienas noteikšanu, piespiedu atvaļinājumu, kas darbiniekos rada nedrošības un stabilitātes trūkuma izjūtu.

Salīdzinoši augstāki piesaistības rādītāji Latvijas uzņēmumos ir vērojami starp gados jaunākiem darbiniekiem (17 – 35 g.v.), kā arī starp darbiniekiem, kuri uzņēmumā ir nostrādājuši 3 līdz 5 gadus, augstākā un vidējā līmeņa vadītājiem, strādājošiem ar personīgiem ienākumiem virs vidējā (Ls 301 un vairāk), kā arī tirdzniecības nozarē strādājošajiem.

Salīdzinoši zemāki piesaistības rādītāji Latvijas uzņēmumos ir vērojami starp vidēja vecuma (36 – 55 g.v.) un gados vecākiem darbiniekiem (virs 56 g.v.), kvalificētu un nekvalificētu strādnieku vidū, darbinieku vidū, kuri nostrādājuši 1 – 2 gadus, starp darbiniekiem, kuriem ienākumi ir zem vidējā (Ls 120), kā arī lauksaimniecībā un mežsaimniecībā strādājošo vidū.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia pētījumu veica 2011.gada janvāriī – februārī aptaujājot 391darba ņēmēju vecumā no 17 līdz 69 gadiem. Aptauja tika veikta tiešo interviju veidā respondentu dzīvesvietā, iekļaujot jautājumus regulārās iedzīvotāju aptaujas Omnibus ietvaros.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv Kontakti

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv