Dažas valstis saistībā ar lielo bēgļu pieplūdumu no Āfrikas valstīm lemj par pagaidu kontroles ieviešanu uz robežām, apejot Šengenas līgumu. Tikai 13 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijai būtu jāuzņem bēgļi no Āfrikas valstīm – 3 % uzskata, ka noteikti jāuzņem, savukārt 10 % uzskata, ka drīzāk jāuzņem bēgļi. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada maijā veiktais pētījums, kurā ekonomiski aktīvie iedzīvotāji tika aicināti izteikt savu viedokli, vai Latvijai būtu nepieciešams uzņemt bēgļus.

Savukārt absolūtais vairākums (80 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai nevajadzētu uzņemt bēgļus – 36 % iedzīvotāju uzskata, ka drīzāk nevajadzētu, bet 44 % uzskata, ka Latvijai noteikti nevajadzētu uzņemt bēgļus.

7 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa par bēgļu uzņemšanu.

Par pētījumu

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 24. līdz 26. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv  

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv