Saeimā 2.jūnijā ir plānotas LR Valsts prezidenta vēlēšanas. Dažas dienas pirms pašreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera 28.maija paziņojuma par ierosinājumu atlaist 10.Saeimu, tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , veica pētījumu, kurā Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji tika lūgti novērtēt viņu viedokli, vai pašreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers tiks ievēlēts atkārtoti.

Pētījuma rezultāti atklāj, ka puse (51 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskatīja, ka Valdis Zatlers tiks ievēlēts atkārtoti – 5 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskatīja, ka Valdis Zatlers noteikti tiks ievēlēts un 47 % uzskatīja, ka V.Zatlers drīzāk tiks ievēlēts.

Tomēr trešā daļa (31 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju prognozēja, ka Valdis Zatlers netiks ievēlēts uz otro prezidentūras termiņu – 26 % iedzīvotāju uzskatīja, ka drīzāk netiks ievēlēts un 5 % uzskatīja, ka noteikti netiks ievēlēts.

17 % aptaujāto nebija konkrēta viedokļa par Valda Zatlera izredzēm Valsts prezidenta vēlēšanās.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 24. līdz 26. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Aptauja tika veikta d ažas dienas pirms pašreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera 28.maija paziņojuma par ierosinājumu atlaist 10.Saeimu.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv  

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv