LR Valsts prezidents Valdis Zatlers ir rosinājis 10.Saeimas atlaišanu. Absolūtais vairākums (84 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi atbalsta V.Zatlera lēmumu par Saeimas atlaišanas rosināšanu. 56 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju noteikti atbalsta, 28 % drīzāk atbalsta šo prezidenta lēmumu. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , šīs nedēļas sākumā veiktais pētījums.

Valsts prezidenta lēmumu par Saeimas atlaišanas rosināšanu salīdzinoši biežāk atbalsta šādu sociāli demogrāfisko grupu pārstāvji – vīrieši, latvieši, vidzemnieki, kā arī nelielos ciematos, lauku teritorijās dzīvojošie iedzīvotāji.

Tikai desmitā daļa (11 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neatbalsta Valsts prezidenta lēmumu par Saeimas atlaišanu – 6 % drīzāk neatbalsta, savukārt 5 % pilnībā neatbalsta Valsts prezidenta rosināto Saeimas atlaišanu.

5 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Absolūtais vairākums (80 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā 18 līdz 55 gadiem, kuriem ir LR pilsonība, referendumā balsos par Saeimas atlaišanu.

4 % ekonomiski aktīvo pilsoņu referendumā balsos pret Saeimas atlaišanu, desmitā daļa (9 %) pilsoņu plāno nepiedalīties referendumā par Saeimas atlaišanu.

7 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 30. maija līdz 1. jūnijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv  

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv