Vairāk nekā puse (57 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka KNAB veiktās kratīšanas nekādu reālu rezultātu nedos – 44 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka drīzāk nebūs reāli jūtamu rezultātu, savukārt 13 % iedzīvotāju uzskata, ka pēc KNAB veiktajām kratīšanām noteikti nebūs reāli jūtamu rezultātu. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada jūnijā veiktais pētījums.

Tikai 29 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka KNAB veiktās kratīšanas nesīs jūtamus rezultātus – 24 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka drīzāk būs būtiski rezultāti, tomēr 5 % iedzīvotāju uzskata, ka noteikti būs reāli jūtami rezultāti pēc vērienīgajām KNAB veiktajām kratīšanām.

14 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa par rezultātu pēc KNAB veiktajām kratīšanām.

Tie, ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka vērienīgās KNAB kratīšanas nesīs reāli jūtamu rezultātu, visbiežāk min, ka vainīgie tiks notiesāti (14 %), tiks savākti jauni pierādījumu un atklāti nezināmi fakti (12 %), tiks izvirzītas apsūdzības (8 %), vismaz kāds no vainīgajiem saņems reālu cietumsodu (7 %), vājināsies oligarhu ietekme politikā un ekonomikā (7 %), samazināsies korupcija (6 %), oligarhi kļūs piesardzīgāki (6 %), kā arī citus rezultātus.

Piektā daļa (21 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri uzskata, ka KNAB kratīšanas dos reāli jūtamus rezultātus, nevar atbildēt kādu tieši rezultātu tas dos.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 30.maija līdz 2. jūnijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv  

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv