Absolūtais vairākums (84 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka būtu nepieciešams veikt izmaiņas Saeimas kārtības rullī, paredzot vairāku valsts amatpersonu apstiprināšanu atklāta balsojuma veidā. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada jūnijā veiktais pētījums.

Vairāk nekā puse (56 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka noteikti būtu jāveic izmaiņas, savukārt 28 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka drīzāk būtu jāveic izmaiņas Saeimas kārtības rullī, kas paredzētu vairāku amatpersonu apstiprināšanu atklāta Saeimas balsojuma veidā.

Savukārt 7 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka nav nepieciešams veikt izmaiņas Saeimas kārtības rullī – 4 % uzskata, ka drīzāk nevajadzētu un 3 % uzskata, ka noteikti nevajadzētu veikt izmaiņas Saeimas kārtības rullī, kas paredzētu, ka amatpersonas tiek apstiprinātas atklāta balsojuma veidā.

9 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 14. jūnija līdz 16. jūnijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv   

 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv