Absolūtais vairākums (87 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā 18 līdz 55 gadiem neatbalsta Valsts prezidenta Stratēģiskās Analīzes komisijas ierosinājumu likvidēt budžeta vietas augstskolās. 15 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju drīzāk neatbalsta, savukārt 72 % iedzīvotāju noteikti neatbalsta vispārēju maksas izglītības ieviešanu augstskolās sākot ar 2013.gadu. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada jūlijā veiktais pētījums.

Tikai desmitā daļa (9 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalsta atteikšanos no budžeta finansētajām vietām augstskolā – 3 % iedzīvotāju noteikti atbalsta un 6 % iedzīvotāju drīzāk atbalsta pāreju tikai uz maksas augstāko izglītību.

4 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 5. jūlija līdz 7. jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv   

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv