Satiekoties ar draugiem un radiniekiem, Latvijas pilsoņi salīdzinoši biežāk mēdz pārrunāt vietējos politiskos jautājumus, kas attiecas uz konkrēto pašvaldību, kurā viņi dzīvo, kā arī valsts līmeņa politiskos jautājumus. To atklāj Eirobarometra pētījums, kuru tirgus, mediju un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia veica 2011.gada pavasarī.

28 % Latvijas pilsoņu regulāri apspriež vietējā mēroga politiskos jautājumus ar saviem draugiem, radiniekiem. Vairāk nekā puse (56 %) pilsoņu reizēm apspriež vietējos politiskos jautājumus, savukārt 16 % pilsoņu vietējā mēroga politiskos jautājumus draugu un paziņu lokā neapspriež nekad.

Valsts līmeņa politikas jautājumus ar saviem draugiem, radiniekiem regulāri apspriež piektā daļa (19 %) Latvijas pilsoņu. 60 % pilsoņu valsts politikas jautājumus apspriež reizēm, savukārt piektā daļa (21 %) valsts politikas jautājumus draugu lokā neapspriež vispār.

Tomēr Eiropas līmeņa politikas jautājumus ar saviem draugiem un radiniekiem regulāri pārrunā vien desmitā daļa (10 %) Latvijas pilsoņu. Vairāk nekā puse (56 %) Latvijas pilsoņu reizēm draugu lokā pārrunā Eiropas politikas jautājumus, savukārt trešā daļa (34 %) Eiropas politikas jautājumus draugu lokā neapspriež nekad.

TNS Latvia sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Dace Zolberga norāda, ka līdzīgi kā Latvijas pilsoņu vidū arī visu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu vidū salīdzinoši biežāk tiek apspriesti vietējie un valsts politiskie jautājumi – attiecīgi lielākā daļa ES 27 dalībvalstu pilsoņi apspriež vietējos politiskos jautājumus (kopā 73 % – 21 % apspriež regulāri un 52 % reizēm) un valsts līmeņa politiskos jautājumus (kopā 73 % – 19 % apspriež regulāri un 54 % apspriež reizēm).

Par pētījumu

Eiropas Komisija sadarbībā ar TNS Opinion & Social Eirobarometra pētījumu veica no 2011.gada 6. līdz 26.maijam, aptaujājot 26 713 Eiropas Savienības pilsoņus 27 dalībvalstīs.
Latvijā Eirobarometra pētījumu veica tirgus, mediju un sociālo pētījumu aģentūra TNS Latvia, aptaujājot 1 007 Latvijas un citu Eiropas Savienības valstu pilsoņus vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā un spēj sazināties latviešu vai krievu valodā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv