2012.gadā valdībai būs jāatrod 110 miljoni latu budžeta konsolidācijai, tāpēc ekonomiski aktīvie iedzīvotāji tika lūgti novērtēt, kuru no piedāvātajiem variantiem budžeta konsolidācijai viņi personīgi atbalstītu. Visvairāk (10 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalstītu PVN samazināto likmju atcelšanu. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada augustā veiktais pētījums.

Pabalstu samazināšanu vai atteikšanos no tiem vispār atbalstītu 7 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, arī algu samazināšanu atbalstītu 7 %. Tāpat neliela daļa atbalstītu pensiju samazināšanu (3 %) vai jaunu nodokļu celšanu (2 %).

Tomēr vairāk nekā puse (54 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka nav pieļaujams neviens no minētajiem budžeta konsolidācijas pasākumiem. Tāpat daļa aptaujāto min citus veidus kā varētu samazināt budžeta tēriņus – samazinātu deputātu algas un atceltu dažādas piemaksas, optimizētu valsts pārvaldi, samazinātu ierēdņu skaitu, ieviestu progresīvo nodokli, samazinātu ierēdņu algas un samazinātu nodokļus u.c.

7 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 16. augusta līdz 18. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                   

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv