Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi jūlija televīzijas, preses, radio un vides reklāmas apjomus. 2011. gada jūlijā, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros, vides laukuma kvadrātmetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2010. gada jūliju, radio, avīzēs un vidē novērojams pieaugums, bet TV un žurnālos – neliels kritums. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka jūlijā pārsteigums ir tas, ka ir mazāks TV reklāmas apjoms nekā 2010. gadā, kā arī straujais radio reklāmas apjoma pieaugums.

Televīzija

Televīzijā kopā 2011. gada jūlijā noraidītas 37 479 minūtes reklāmas salīdzinātajos kanālos – tas ir par 3 % mazāk nekā 2010. gada jūlijā. Šī gada jūlijā ir reģistrētas 105 053 reklāmas – skaita ziņā par 6 % vairāk nekā pagājušajā gadā.

Jūlijā televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija PROCTER & GAMBLE, HENKEL, TELE2, BITE un RECKITT BENCKISER. Reklamētākie zīmoli televīzijā – BITE, MAXIMA, DANONE, RIMI, ALGIDA.

Avīzes

Reklāmas apjoms avīzēs 2011. gada jūlijā sasniedza 433 579 cm². Salīdzinot ar šo periodu 2010. gadā, pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros tajos pašos medijos avīžu reklāmu apjoms ir pieaudzis par 11 %. Avīžu reklāmu skaits šajā periodā, salīdzinot vienus un tos pašus izdevumus, samazinājies par 8 %. Kopējais reģistrēto reklāmu skaits jūnijā sasniedza 4 974 reklāmas.

Lielākie reklāmdevēji avīzēs (pēc reklāmas laukuma cm²) jūlijā bija MAKROENTERTAINMENT, AIR BALTIC, SEB BANKA, ART MUSIC un TELE2. Reklamētākie zīmoli avīzēs – SEB BANKA, AIR BALTIC, MEGAFON, JAUNAIS VILNIS un LATVIJAS VALSTS CEĻI.

Žurnāli

Reklāmas apjoms žurnālos 2011. gada jūlijā, salīdzinot ar šo periodu 2010. gadā (vienādā mediju izlasē), pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros ir samazinājies par 1 %, sasniedzot 485 458 cm². Savukārt, reklāmu skaits šajā periodā krities par 8 %. Kopā žurnālos jūlijā bija izvietotas 1 213 reklāmas.

Lielākie reklāmdevēji žurnālos (pēc reklāmas laukuma cm²) jūlijā bija SAMSUNG ELECTRONICS, PROCTER & GAMBLE, TALLINK, SWEDBANK un BALTKOM. Reklamētākie zīmoli žurnālos – SAMSUNG, TALLINK, SWEDBANK, BALTKOM un VENTSPILS.

Radio

Radio reklāmas apjoms 2011. gada jūlijā bija 16 683 minūtes. Salīdzinot tos pašus medijus ar 2010. gada jūliju, noraidīts par 17 % vairāk reklāmas. Reklāmu skaits radio, salīdzinot šos periodus, ir pieaudzis par 23 %. Šī gada jūlijā radio noraidītas 36 119 reklāmas.

Jūlijā lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija MAXIMA, ALEXANDER STUDIO GROUP, RIMI, ELKOR, RAUTAKESKO. Visvairāk reklamētie zīmoli radio – MAXIMA, K-RAUTA, JAUNAIS VILNIS, STATOIL un SMILE TAXI.

Vide

Vidē šī gada jūlijā bija izvietoti 551 379 m² reklāmas. Šogad, salīdzinot tos pašus medijus, vides reklāmu kopējā platība ir par 9 % lielāka nekā 2010. gada jūlijā. Vides reklāmas gadījumu skaits sasniedzis 88 963 un, salīdzinot šos periodus, pieaudzis par 11 %.

Jūlijā vidē lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma kvadrātmetros bija TELE2, LINSTOW, RIMI, BITE un RĪGAS PIENA KOMBINĀTS. Reklamētākie zīmoli vidē – ZELTA ZIVTIŅA, RIMI, BITE, ALDARIS un RĪGAS ŠAMPANIETIS.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

TV

1BM, 3+, LNT, LTV1, LTV7, NTV Mir Latvija, OE, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Riga, TV6.

Radio

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latviešu Radio, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Radio 101, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Vide

BRKB Studio, Clear Channel, Dzelzceļa Reklāma, Euro AWK, JC Decaux, Pilsētas Līnijas, Remora, Tilts Media.

Avīzes

7 Sekretov (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Rīgas Viļņi Laimīgā Programma, Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma, TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

36,6C, Auto Bild Latvija, Biznes & Referent (rus), Biznesa žurnāls Lietišķā Diena, Copes Lietas, Cosmopolitan, Dari Pats, Dārza Pasaule, Dārza Pasaule bibliotēka, Detki.lv, Digital Times (rus), FHM, Forbes, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ievas Virtuve, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Pasaules Vēsture bibliotēka, Ilustrētā Zinātne, Ir, Izklaide TV, Joy, Kapitāls, Kas Jauns, Klubs, Latvijas Ārsts, Latvijas Būvniecība, Leģendas, Lilit, Lilit (rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Men’s Gadgets (rus), Mūsmājas, Next, Otkrito (rus), Pastaiga, Pastaiga.ru (rus), Patiesā Dzīve, Patron (rus), Playboy, Praktiskais Latvietis, Privātā Dzīve, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Santa, SestDiena, Shape, Sīrups, Sporta Avīze, Šūpulītis, Una, Una bibliotēka, Vakara Ziņas, Vakara Ziņas+, Veselība, Vip Lounge (rus).

Uzmanību! Salīdzinājumos ņemti vērā tikai to mediju dati, kas fiksēti abos salīdzinātajos periodos! Kopējā reklāmas apjomā netiek ieskaitīti reklāmas gadījumi, kuros reklāmdevējs ir medijs. TV kopējā noraidīto reklāmu laikā netiek skaitīta sponsorreklāma.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com//TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv