Ceturtā daļa (25 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvija ir ieguvusi no dalības Eiropas Savienībā, 37 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvija ir zaudējusi, iestājoties Eiropas Savienībā. Savukārt 18 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvija, iestājoties Eiropas Savienībā, nav ne ieguvusi, ne zaudējusi. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , 2011.gada septembra sākumā veiktais pētījums.

Piektajai daļai (20 %) aptaujāto nav konkrēta viedokļa par Latvijas ieguvumiem no iestāšanās Eiropas Savienībā.

Pusei (51 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, ir mainījies viedoklis par Latvijas ieguvumiem vai zaudējumiem no dalības Eiropas Savienībā. 12 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju viedoklis ir uzlabojies, savukārt 39 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju viedoklis ir pasliktinājies.

39 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju viedoklis par Latvijas dalību Eiropas Savienībā šo gadu laikā nav mainījies.

Desmitajai daļai (10 %) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 30. augusta līdz 1. septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                         

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv