Latvijā mīlētākie zīmoli noskaidroti jau septīto gadu, un šogad tie tika noteikti pētot patērētāju attiecības ar 439 Latvijā sastopamiem zīmoliem. Pirmo vietu Latvijas Mīlētāko Zīmolu Topa virsotnē jau otro gadu pēc kārtas saglabā Google. Tam seko inbox.lv, Maxima, Nokia un Laima. Turklāt Google pēc patērētāju domām ir arī unikālākais un personiskākais zīmols. Par apspriestāko zīmolu Latvijā atzīts Nordea, bet kā līderi kvalitātes ziņā aptaujas respondenti ir atzīmējuši zīmolu Nike. Līdzīgi Supernetto novērtēts kā izdevīgākais zīmols.

DDB izpilddirektors Andris Rubīns atzīst, ka “lielais vairums (85 %) zīmolu Latvijā ir atguvušies pēc nesenās krīzes, spējot atjaunot pēdējos gados zaudēto mīlētāju skaitu. Varētu domāt, ka nu tik varam atviegloti uzelpot un berzēt rokas, jo, tāpat kā finanšu, arī zīmolu un patērētāju laulības krīze ir pārvarēta. Tomēr tikpat trausla kā ekonomikas stabilitāte ir arī mīlestība, kura pastāvīgi jākopj un jāattīsta.”

DDB stratēģiskais direktors Reins Grants esošo situāciju komentē: “TOP10 šogad pēc gada pārtraukuma atgriežas mīlētājus atguvušie Laima un TV3 un tādējādi arvien vairāk attēlojot mūsu ikdienu – iepirkšanos, sarunas pa telefonu, informācijas meklēšanu un saziņu internetā, izklaidi pie televizora un sevis palutināšanu ar kādu saldumu.”

Kopumā zīmolu “vēlēšanās” patērētāji ir atbalstījuši pārmaiņas – gandrīz trešā daļa no TOP 50 zīmoliem ir nomainīti – un šogad visvairāk jaunu vietu ir ieguvis nacionāli gastronomiskais bloks ar Kārumu, Iļģuciema dzērieniem, Mangaļiem, Polu un Staburadzi priekšgalā.

2010. gadā Latvijas mīlētākie zīmoli bija Google, Nokia, Inbox, Visa, Swedbank, Maxima, Rimi, Draugiem.lv, LMT un Depo.

Vairāk informācijas Mīlētāko Zīmolu topa mājas lapā www.zimolutops.lv

Par pētījumu

Zīmolu pētījums tapis reklāmas aģentūrai DDB sadarbojoties ar žurnālu “Kapitāls” un pētījumu centru TNS Latvia, aptaujājot vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotājus. Tāpat kā iepriekšējos gados Mīlētāko Zīmolu noteikšanai izmantota starptautiski atzīta un jau 30 pasaules valstīs pielietota metodoloģija DDB Brand Capital. Latvijas Mīlētāko zīmolu topa pilnie rezultāti un plašāks ieskats pētījuma procesā ir publiskots biznesa žurnāla “Kapitāls” oktobra numurā.

Par DDB Consulting

DDB Consulting ir ekspertu vienība, kas apvieno biznesa, komunikācijas un zīmolvedības konsultācijas. Tā sadarbojas ar vadošajiem Latvijas uzņēmumiem, konsultējot un attīstot zīmolus finanšu pakalpojumu, telekomunikāciju, mazumtirdzniecības, pārtikas ražotāju, auto tirgotāju un citās biznesa jomās.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e
laura.vendele@tns.lv