Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia apkopojusi augusta televīzijas, preses, radio un vides reklāmas apjomus. 2011. gada augustā, analizējot reklāmas apjomu pēc preses laukuma kvadrātcentimetros, vides laukuma kvadrātmetros un televīzijas un radio reklāmas minūtēm, salīdzinot ar 2010. gada augustu, visās mediju grupās novērojams pieaugums.

TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka augustā tāpat kā jūlijā vislielākais pieaugums novērots radio reklāmā, šogad noraidīts par 31 % vairāk nekā pagājušā gada augustā.

Televīzija

Televīzijā kopā 2011. gada augustā noraidītas 37 466 minūtes reklāmas salīdzinātajos kanālos – tas ir par 3 % vairāk nekā 2010. gada augustā. Šī gada augustā ir reģistrētas 100 092 reklāmas – skaita ziņā par 5 % vairāk nekā pagājušajā gadā.

Augustā televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija PROCTER & GAMBLE, TELE2, HENKEL, BITE un RECKITT BENCKISER. Reklamētākie zīmoli televīzijā – BITE, MAXIMA, DANONE, TELE2 un RIMI.

Avīzes

Reklāmas apjoms avīzēs 2011. gada augustā sasniedza 448 600 cm². Salīdzinot ar šo periodu 2010. gadā, pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros tajos pašos medijos avīžu reklāmu apjoms ir pieaudzis par 2 %. Avīžu reklāmu skaits šajā periodā, salīdzinot vienus un tos pašus izdevumus, samazinājies par 3 %. Kopējais reģistrēto reklāmu skaits augustā sasniedza 5 131 reklāmas.

Lielākie reklāmdevēji avīzēs (pēc reklāmas laukuma cm²) augustā bija AIR BALTIC, ZAĻO UN ZEMNIEKU SAVIENĪBA, PRISMA PEREMARKET, MAKROENTERTAINMENT un EXPRESS TOURS. Reklamētākie zīmoli avīzēs – AIR BALTIC, ZAĻO UN ZEMNIEKU SAVIENĪBA, PRISMA, APPLE un HIPOTĒKU BANKA.

Žurnāli

Reklāmas apjoms žurnālos 2011. gada augustā, salīdzinot ar šo periodu 2010. gadā (vienādā mediju izlasē), pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros ir palielinājies par 6 %, sasniedzot 387 440 cm². Savukārt, reklāmu skaits šajā periodā pieaudzis par 2 %. Kopā žurnālos augustā bija izvietotas 1 118 reklāmas.

Lielākie reklāmdevēji žurnālos (pēc reklāmas laukuma cm²) augustā bija PROCTER & GAMBLE, LĪVU AKVAPARKS, BALTCOM, UNILEVER un TELE2. Reklamētākie zīmoli žurnālos – LĪVU AKVAPARKS, BALTCOM, TALLINK, SAMSUNG un PAMPERS.

Radio

Radio reklāmas apjoms 2011. gada augustā bija 18 231 minūte. Salīdzinot tos pašus medijus ar 2010. gada augustu, noraidīts par 31 % vairāk reklāmas. Reklāmu skaits radio, salīdzinot šos periodus, ir pieaudzis par 32 %. Šī gada augustā radio noraidītas 38 444 reklāmas.

Augustā lielākie reklāmdevēji radio pēc reklāmas apjoma minūtēs bija MAXIMA, RAUTAKESKO, RIMI, SWEDBANK un MAKROENTERTAINMENT. Visvairāk reklamētie zīmoli radio – MAXIMA, K-RAUTA, SWEDBANK, DEPO un STATOIL.

Vide

Vidē šī gada augustā bija izvietoti 585 775 m² reklāmas. Šogad, salīdzinot tos pašus medijus, vides reklāmu kopējā platība ir par 18 % lielāka nekā 2010. gada augustā. Vides reklāmas gadījumu skaits sasniedzis 94 261 un, salīdzinot šos periodus, pieaudzis par 11 %.

Augustā vidē lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma kvadrātmetros bija TELE2, BITE, LMT, ALDARIS un LINSTOW. Reklamētākie zīmoli vidē – BITE, ALDARIS, DROGAS, PĀRBAUDIES, LAI DZĪVOTU! un TELE2.

Pētījumā iekļauto mediju izlase

TV

1BM, 3+, LNT, LTV1, LTV7, NTV Mir Latvija, OE, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Riga, TV6.

Radio

Doma Laukums, European Hit Radio, Jumor FM, Krievijas Hiti, Latviešu Radio, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 Klasika, Mix FM, Radio 101, Radio Skonto, Radio SWH, Radio SWH+, Star FM, SWH Rock.

Vide

BRKB Studio, Clear Channel, Dzelzceļa Reklāma, Euro AWK, JC Decaux, Pilsētas Līnijas, Remora, Tilts Media.

Avīzes

7 Sekretov (rus), B&B Zdorovje (rus), Biznes & Baltija (rus), Čas (rus), Diena, Dienas Bizness, Latvijas Avīze, Latvijas Santīms (rus), MK Latvija (rus), Neatkarīgā Rīta Avīze, Nedēļa Kabatā, Reklama.lv (rus), Rīgas Santīms (rus), Rīgas Viļņi Laimīgā Programma, Subbota (rus), Tava Programma, Telegraf (rus), Teleprogramma s dadei Mišei (rus), Televīzijas Programma, TV-Programma (rus), Vesti (rus), Vesti Segodņa (rus).

Žurnāli

36,6C, Auto Bild Latvija, Biznes & Referent (rus), Biznesa žurnāls Lietišķā Diena, Būvēt, Copes Lietas, Cosmopolitan, Dari Pats, Dārza Pasaule, Deko, Detki.lv, Digital Times (rus), Doctus, Forbes, GEO, Ieva, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ievas Virtuve, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, Ir, Izklaide TV, Joy, Kapitāls, Kas Jauns, Klubs, Latvijas Architektūra, Leģendas, Lilit, Lilit (rus), L’Officiel (lat, rus), Ļubļu (rus), Māja, Mājas Viesis, Mans Mazais, Marta, Marta (rus), Men’s Gadgets (rus), Mūsmājas, Nedēļa, Next, Otkrito (rus), Patiesā Dzīve, Playboy, Praktiskais Latvietis, Privātā Dzīve, Rīgas Laiks, Rīgas Viļņi, Santa, SestDiena, Shape, Sīrups, Sporta Avīze, Šūpulītis, Una, Una bibliotēka, Vakara Ziņas, Veselība.

Uzmanību! Salīdzinājumos ņemti vērā tikai to mediju dati, kas fiksēti abos salīdzinātajos periodos! Kopējā reklāmas apjomā netiek ieskaitīti reklāmas gadījumi, kuros reklāmdevējs ir medijs. TV kopējā noraidīto reklāmu laikā netiek skaitīta sponsorreklāma.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com//TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv