Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia jau trīspadsmito gadu pēc kārtas nodrošina Latvijas TV reklāmas industriju ar objektīva Televīzijas auditorijas pētījuma datiem, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu TV Metrus un FrameGrabber digitālā signāla mērīšanai. Šī pētījuma ietvaros regulāri tiek veikts Dibināšanas pētījums (Establishment Survey) , aptaujājot 6 000 mājsaimniecību gadā, lai noskaidrotu to TV tehnisko aprīkojumu. TNS Latvia ir apkopojusi 2011. gada 2.ceturkšņa Dibināšanas pētījuma datus.

Pētījuma rezultāti rāda, ka 97 % mājsaimniecību ir vismaz viens TV. No tām vidēji 62 % lieto kabeļtelevīziju, t.i. arī ieskaitot interaktīvo interneta protokola televīziju (IPTV), vidēji 25 % lieto virszemes digitālo TV un vidēji 16 % – satelīttelevīziju. Savukārt vidēji 2 % joprojām TV signāla uztveršanai izmanto analogo antenu, uztverot kādu no kaimiņvalstu analogajā virszemes apraidē raidītajiem kanāliem. Bet vidēji 4 % mājsaimniecību, kurās ir televizors neizmanto vispār nekādu TV pieslēguma veidu.

Kā jau iepriekš tika minēts, pēc 2011. gada 2. ceturkšņa datiem vidēji 25 % mājsaimniecību lieto virszemes digitālo televīziju. Vidēji 12 % mājsaimniecību izmanto bezmaksas kanālu paku, tomēr daļai ģimeņu ir pieejami vairāki veidi, kā skatīties četrus bezmaksas apraidē esošos kanālus (LTV1, LTV7, LNT un TV3). Daļā mājsaimniecību tiek izmantotas gan maksas, gan bezmaksas kanālu pakas, kā arī vairāki TV pieslēguma veidi vienlaicīgi. Piemēram, ir iespējams, ka pie viena televizora tiek pieslēgta virszemes digitālā TV ar bezmaksas kanālu paku, bet pie otra – virszemes digitālā TV ar maksas kanālu paku, kabeļtelevīziju vai satelīttelevīziju. Ja kāds no šobrīd nacionālajā apraidē esošajiem komerckanāliem pamestu virszemes bezmaksas apraidi, šādām mājsaimniecībām arī turpmāk minētie kanāli būtu pieejami citos pieslēgumu veidos. Savukārt tādas iespējas nebūtu vidēji 8 % Latvijas mājsaimniecību ar TV, kuras kā vienīgo pieslēgumu izmanto virszemes TV signālu un bezmaksas kanālu paku.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com//TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv