Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi 2011. gada oktobra (01/10/2011 – 31/10/2011) TV kanālu auditorijas.

Šī gada oktobrī skatītākais kanāls bijis TV3 , kura vērošanai, Latvijas iedzīvotāji, kas vecāki par 4 gadiem, veltījuši 14,3 % no kopējā TV skatīšanās laika. Otrajā vietā – kanāls LNT , kura vērošanai veltīti 12,4 % , bet trešajā vietā ierindojies kanāls PBK , kura vērošanai veltīti 10,8 % no kopējā TV skatīšanās laika.

Kanālam LTV1 veltīti 8,5 %, kanālam NTV Mir Latvija – 5,9 % no visa TV skatīšanās laika. Kanāliem LTV7 un RTR Planeta Baltija veltīti katram pa 4,7 %. Savukāt kanālam 3+ veltīti 4,5 %, kanālam TV5 Rīga – 4,3 % un kanālam REN Baltija – 3,4 % no kopējā TV skatīšanās laika. Kanālam TV6 veltīti 2,5 % un kanālam 1BM – 0,7 %. Kanālam National Geographic Channel veltīti 0,7 % no kopējā TV skatīšanās laika. Kanālam Fox Crime – 0,5 %, OE – 0,3 un Fox Life – 0,1 % no kopējā TV skatīšanās laika. Savukārt visu pārējo kanālu skatīšanai veltīti 19,1 %, bet video un DVD skatīšanai – 2,5 % no visa TV skatīšanās laika.

Šī gada oktobrī viens TV skatītājs pie TV ekrāna pavadījis vidēji 5 stundas un 4 minūtes dienā, tas ir par 19 minūtēm vairāk nekā šī gada septembrī.

Sākot ar šī gada 1.oktobri TV auditorijas pētījumā tika iekļauti vēl trīs kanāli: National Geographic Channel , Fox Crime un Fox Life . TNS Latvia mediju pētījumu lielo klientu direktors Mārtiņš Traubergs komentē FOX kanālu pievienošanos TV pētījumam: „Mums ir patiess prieks, ka FOX kanālu grupa, ienākot Latvijas reklāmas tirgū, ir novērtējusi tos daudzos ieguvumus, ko sniedz TNS Latvia veiktais Televīzijas auditorijas pētījums. Ceru, ka ar savu starptautisko pieredzi tas ienesīs jaunas vēsmas TV reklāmas tirgū. Šis noteikti ir signāls tam, ka Latvijas TV reklāmas tirgus sāk atgūties un ir saskatāmas nākotnes attīstības perspektīvas, ko sniedz digitalizācija, salīdzinoši maziem nišas kanāliem. Un ceru, ka FOX kanāli būs kā paraugs un celmlauzis arī citiem nišas kanāliem.”

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv