Veselības ministre Ingrīda Circene ir iecerējusi sasaistīt valsts apmaksātu veselības aprūpi ar nodokļu maksāšanu. Tomēr Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem ir polārs viedoklis par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu tikai nodokļu maksātājiem. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , novembrī veiktais pētījums.

39 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi atbalsta šādu ministres ieceri. Desmitā daļa (9 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju noteikti atbalsta un 30 % iedzīvotāju drīzāk atbalsta veselības ministres ieceri sasaistīt valsts apmaksātu veselības aprūpi ar nodokļu maksāšanu.

Tomēr 46 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neatbalsta I.Circenes ieceri valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus nodrošināt tikai nodokļu maksātājiem. 22 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju drīzāk neatbalsta, un 24 % noteikti neatbalsta valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu sasaistīt ar nodokļu apmaksu.

15 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 1. līdz 3.novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                                                  

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv