LR Valsts prezidents Andris Bērziņš šogad neplāno teikt tradicionālo runu Ziemassvētkos un Vecgada naktī. Tā vietā prezidents savu svētku uzrunu Latvijas iedzīvotājiem teiks 1.janvārī. Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem tika lūgti novērtēt, vai viņi atbalsta šādas izmaiņas svētku uzrunas norisē. 41 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta izmaiņas, ka LR Valsts prezidents svētku uzrunu teiks 1.janvārī, nevis Ziemassvētkos un Vecgada naktī. 13 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju noteikti atbalsta, savukārt 28 % iedzīvotāju drīzāk atbalsta prezidenta uzrunas pārcelšanu uz 1.janvāri. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , novembrī veiktais pētījums.

Tikpat daudz (41 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neatbalsta Valsts prezidenta uzrunas pārcelšanu uz 1.janvāri – piektā daļa (21 %) drīzāk neatbalsta, kā arī piektā daļa (20 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju noteikti neatbalsta prezidenta Jaungada apsveikuma runas pārcelšanu uz 1.janvāri.

18 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa par LR Valsts prezidenta Jaungada runas pārcelšanu.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 15. līdz 17.novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                                                        

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv