Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi preses auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju pētījums: Prese 2011. gada rezultātus. Laikā no 2010. gada 1. novembra līdz 2011. gada 30. oktobrim preses auditorijas pētījumā ir piedalījušies 12 687 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Kopumā gada datos tika apkopota informācija par 220 drukātajiem preses izdevumiem.

Preses auditorijas pētījuma 2011. gada rezultāti liecina, ka 92 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem. Pēdējo 7 dienu laikā kādu Latvijā izdotu drukātās preses izdevumu ir lasījuši vai caurskatījuši 72 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 7 procentpunktiem mazāk nekā 2010. gadā. 65 % Latvijas iedzīvotāju pēdējo 7 dienu laikā ir lasījuši vai caurskatījuši kādu Latvijā izdotu laikrakstu, bet 40 % – kādu Latvijā izdotu žurnālu.

TNS Latvia klientu vadītāja Kristīne Daugule norāda, analizējot drukātās preses patēriņu atbilstoši izdevumu iznākšanas regularitātei, redzams, ka visvairāk patērētās preses izdevumu grupas joprojām ir nedēļas un mēneša preses izdevumi, kā arī reģionālā prese. 2011. gadā visstraujāk samazinājusies dienas laikrakstu un nedēļas izdevumu lasīšana, bet divnedēļu, mēneša un ceturkšņa žurnālu kategorijās lasīšana ir palikusi nemainīga vai nedaudz pieaugusi. 2011. gadā vismaz vienu dienas laikrakstu vidēji dienā ir lasījuši vai caurskatījuši 24 % Latvijas iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā, kas ir par 6 procentpunktiem mazāk nekā 2010. gadā. Vismaz vienu drukāto nedēļas preses izdevumu nedēļā ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 62 % Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā mērķa grupā, kas ir par 5 procentpunktiem mazāk nekā 2010. gadā.

2011. gada Nacionālā Mediju pētījuma: Prese pētījuma dati parāda, ka katrā Latvijas reģionā lasītākie drukātie preses izdevumi ir atšķirīgi. Ārpus Rīgas intensīvi tiek lasīti reģionālie preses izdevumi. Katrā Latvijas reģionā vismaz viens reģionālais izdevums ierindojas lasītāko drukāto preses izdevumu sarindojuma pirmajā pieciniekā: Pierīgā – Kaleidoskops un Neatkarīgās Tukuma Ziņas , Vidzemē – Druva , Kurzemē – Kurzemes Vārds , Zemgalē – Jelgavas Vēstnesis, Zemgales Ziņas un tvDiena , bet Latgalē reģionālie izdevumi ir īpaši populāri, jo tur lasītāko izdevumu sarindojuma pirmajā pieciniekā atrodas četri krievu valodā iznākoši reģionālie laikraksti: Miļļion (rus), Seičas (rus), Panorama Rezekne (rus) un Naša Gazeta (rus).

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia preses auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Prese, Gads 2011 veica no 2010.gada 1.novembra līdz 2011.gada 30.oktobrim. Izmantojot datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā, visā Latvijā tika aptaujāti 12 687 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv