Politiskā apvienība „Saskaņas Centrs” ir nākusi klajā ar piedāvājumu grozīt Valsts valodas likumu. Tas ļautu paplašināt mazākumtautību valodas lietošanu saskarsmē ar valsts un pašvaldību iestādēm tajās Latvijas pilsētas un novados, kuros mazākumtautību pārstāvji ir vairāk nekā 20 % no iedzīvotāju kopskaita. Gandrīz trīs piektdaļas (57 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem neatbalsta Saskaņas centra ieceri grozīt Valsts valodas likumu (10 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem drīzāk neatbalsta, savukārt 47 % pilnībā neatbalsta Saskaņas centra ieceri grozīt Valsts valodas likumu). To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , decembrī veiktais pētījums.

38 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta šādu Saskaņas centra ieceri (28 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem pilnībā atbalsta, savukārt 10 % drīzāk atbalsta šādu Saskaņas centra ieceri).

Salīdzinoši biežāk politiskās apvienības „Saskaņas Centrs” piedāvājumu grozīt Valsts valodas likumu atbalsta krievi un cittautieši, nepilsoņi, kā arī Rīgā un Latgalē dzīvojošie.

Salīdzinoši biežāk politiskās apvienības „Saskaņas Centrs” piedāvājumu grozīt Valsts valodas likumu neatbalsta latvieši, LR pilsoņi, cilvēki no lauku teritorijām, Pierīgā, Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē dzīvojošie, kā arī ļaudis ar augstākiem ģimenes un personīgajiem ienākumiem.

5 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2011.gada 13. līdz 15.decembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                                                                 

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv