Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi 2011. gada decembra (01/12/2011 – 31/12/2011) skatītāko TV programmu TOP 20 un valsts amatpersonu uzrunas un apsveikumus gadu mijā.

2011.gada decembrī programmu topa pirmajā vietā ierindojusies Svētku uguņošana kanālā LNT , kuru vērojuši vidēji 17,7 % jeb 362,1 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Kā jau ierasts, gada nogalē amatpersonas uzrunā un apsveic Latvijas iedzīvotājus Jaunajā gadā. Decembra topa otrajā vietā ierindojusies 31.decembra Latvijas valsts prezidenta A. Bērziņa apsveikums Jaunajā gadā kanālā LNT , bet topa trešajā vietā – Ministru prezidenta Valda Dombrovska uzruna gadu mijā kanālā LNT. Jāņem vērā, ka programmu topā amatpersonu uzrunas sarindotas pēc vidējiem rādītājiem un TV kanālus analizējot atsevišķi. Kopējā sasniegtā auditorija uzrunām un apsveikumiem gadu mijā bijusi lielāka.

Reitings       % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos
Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos
Share       % – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem tā brīža TV skatītājiem

Apkopojot datus par kopējo auditoriju dažādu amatpersonu Jaungada apsveikumiem un uzrunām, skatītākā bijusi Ministru prezidenta Valda Dombrovska uzruna gadu mijā, kuru pārraidīja seši kanāli – LTV1, LTV7, LNT, TV3, PBK un TV5 Rīga. Pavisam kopā šo uzrunu redzējuši 38,4 % jeb 786,2 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Otrajā vietā – Latvijas Valsts prezidenta A. Bērziņa apsveikums Jaunajā gadā , kuru varēja redzēt 31.decembra vakarā, īsi pirms Jaunā gada iestāšanās. Kopā šo apsveikumu kanālos LNT , PBK un TV5 Rīga redzējuši 28,5 % jeb 583,3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Trešajā vietā Rīgas mēra N. Ušakova apsveikums Jaunajā gadā , kuru pārraidīja kanāli LNT, PBK un TV5 Rīga . Šo apsveikumu kopā redzējuši 22,5 % jeb 461,5 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Savukārt Latvijas valsts prezidenta A. Bērziņa uzrunu Jaunajā gadā 1.janvārī kanālos LTV1 un LTV7 kopā redzējuši 17,7 % jeb 362,9 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, tas ir ņemot vērā gan apsveikuma pārraidi dienas laikā, gan atkārtojumu tās pašas dienas vakarā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/#!/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv