Līdz šim ziema nav bijusi auksta un sniegota. Puse (48 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem gaida „īstas” ziemas iestāšanos. Tikpat (49 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju negaida sniegotas un aukstas ziemas iestāšanos. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , janvārī veiktais pētījums.

Jāatzīmē, ka salīdzinoši biežāk ziemas iestāšanos gaida studenti un skolnieki. 3 % aptaujāto nav viedokļa šajā jautājumā.

Tie Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri gaida ziemas iestāšanos, salīdzinoši biežāk gaida sniegu (55 %), vai atzīmē, ka aukstums ir nepieciešams dabas procesu ievērošanai (45 %). Tāpat samērā bieži tiek gaidīta ziema, jo vēlas izbaudīt ziemas sporta aktivitātes (37 %), ka arī ziema tiek gaidīta citu iemeslu dēļ (4 %).

Salīdzinoši biežāk ziemas iestāšanos sporta aktivitāšu dēļ gaida Vidzemes iedzīvotāji un un pēc nodarbošanās veida – speciālisti. Savukārt ziemas iestāšanos sniega dēļ salīdzinoši biežāk gaida skolēni un studenti, kā arī Rīgas iedzīvotāji.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 10. līdz 12.janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                                                                     

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv