Norisinās ikgadējās ārpolitikas debates Saeimā. Vairums (70 %) ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atzīst, ka viņus neinteresē Saeimas ikgadējās ārpolitikas debates (gandrīz puse (47 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka viņus drīzāk neinteresē Saeimas ikgadējās ārpolitikas debates, savukārt 23 % – ka viņus noteikti neinteresē Saeimas ārpolitikas debates). To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , janvārī veiktais pētījums.

Ceturtdaļa (24 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norāda, ka viņiem interesē ikgadējās ārpolitikas debates Saeimā (4 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norāda, ka viņus noteikti interesē Saeimas ikgadējās ārpolitikas debates, 20 % – ka viņus drīzāk interesē Saeimas ikgadājās ārpolitikas debates).

6 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Puse (51 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Saeimas ārpolitikas debatēs būtu nepieciešams pievērst papildus uzmanību Latvijas attiecībām ar Krieviju. Savukārt aptuveni trešdaļa (34 %) ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka debatēs papildus uzmanība būtu jāpievērš valsts prioritēm ārlietu jomā.

Tāpat salīdzinoši bieži ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Saeimas ārpolitikas debatēs papildu uzmanība būtu jāpievērš ES darbības jautājumiem (28 %).

Salīdzinoši retāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ārpolitikas debatēs vajadzētu papildus uzmanību pievērst valsts plānotajam ārlietu jomā (17 %) un valsts padarītajam ārlietu jomā (15 %).

3 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Saeimas ārpolitikas debatēs uzmanība būtu jāpievērš citiem jautājumiem.

16 % respondentu nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 17. līdz 19.janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                                                                         

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv