Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2011. gada decembri.

TNS Latvia Reklāmu reģistrs decembrī televīzijā ir reģistrējis 115 443 reklāmas un 26 386 sponsorreklāmas gadījumus. TV reklāmas gadījumu skaits decembrī ir pieaudzis par 9 %, bet sponsorreklāmu skaits par 21 %, kopumā nodrošinot 11 % pieaugumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka decembrī joprojām turpinās jau oktobrī iesākusies tendence straujāk pieaugt tieši sponsorreklāmu skaitam. Kā arī interesanti, ka reklāmu skaits jau trešo mēnesi pēc kārtas pieaudzis tieši par 9 %, kas liecina par stabilitāti.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka salīdzinājumā ar novembri, decembrī vērojama pretēja tendence iepriekšējā mēnesī novērotajai – vairāk reklāmu ir izvietots dienas laikā (9:00-18:00), bet samazinājies gan rīta stundās (7:00-9:00), gan Prime Time (18:00-24:00) noraidīto reklāmu īpatsvars. Visvairāk pieaudzis naktī (0:00-7:00) noraidīto reklāmu skaita īpatsvars, sasniedzot 6 % no diennakts reklāmu skaita.

2011. gada decembrī TV visaktīvāk reklamēti mobilie sakari, gan ar 13 % skaita kritumu pret iepriekšējā gada decembri. Tāpat kā novembrī ievērojami pieaudzis finanšu institūciju un pakalpojumu nozares reklāmdevēju izvietoto reklāmu skaits, decembrī – par 92 % pret 2010. gada decembri. Neskatoties uz kritumu mobilo sakaru nozarē, kopā visās 5 lielākajās nozarēs reklāmu skaits pieaudzis par 27 %, ievērojami pārsniedzot kopējo 9 % pieaugumu TV reklāmas tirgū.


* Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.

Mediju izlase

1BM, 3+, Fox Crime, Fox Life, LNT, LTV1, LTV7, National Geographic Channel, NTV Mir Latvija, OE, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Riga, TV6.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Šobrīd Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 16 TV kanāliem, 22 avīzēm, 75 žurnāliem, 15 radio stacijām, 21 interneta lapu, 8 vides reklāmas medijiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv