Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2011. gada septembri.

TNS Latvia Reklāmu reģistrs septembrī televīzijā ir reģistrējis 90 811 reklāmas un 16 958 sponsorreklāmas gadījumus. TV reklāmas gadījumu skaits septembrī ir samazinājies par 3 %, bet sponsorreklāmu skaits pieaudzis par 2 %, kopumā noraidīts par 2 % mazāk reklāmu nekā 2010. gada septembrī. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka neskatoties uz kopējo reklāmas apjoma nelielo kritumu, 5 lielākajās nozarēs pēc reklāmu skaita ir pārraidītas par 11 % vairāk reklāmas, kas liecina, ka šis kritums ir īslaicīgs.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka salīdzinājumā ar augustu, septembrī mazāk reklāmu izvietotas nakts laikā (0:00-7:00), bet palielinājies Prime Time laikā no 18:00-24:00 izvietoto reklāmu īpatsvars.

Visvairāk reklamētā joprojām ir mobilo sakaru nozare, kaut arī tajā reklāmu skaits ir krities par 16 %, salīdzinot ar pagājušo gadu. Trešajā un ceturtajā pozīcijā atrodas mājsaimniecības higiēnas preču un zāļu nozares, kas attiecīgi ir reklamētas par 10 % mazāk un par 111 % vairāk. Saglabājoties šādai tendencei, paredzams, ka zāļu nozare turpmākajos mēnešos pakāpsies augstāk reklamētāko nozaru topā.


* Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.

Mediju izlase

3+, LNT, LTV1, LTV7, NTV Mir Latvija, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Šobrīd Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 12 TV kanāliem, 22 avīzēm, 75 žurnāliem, 15 radio stacijām, 8 interneta lapām, 7 vides reklāmas medijiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv