Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2011. gada jūliju.

TNS Latvia Reklāmu reģistrs jūlijā televīzijā ir reģistrējis 96 153 reklāmas un 13 892 sponsorreklāmas gadījumus. TV reklāmas gadījumu skaits jūlijā ir sarucis par 0,2 %, bet sponsorreklāmu skaits palielinājies par 11 %, kopumā nodrošinot 1 % pieaugumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka šogad jūlijā kopumā reģistrēto TV reklāmu apjoms ir augstākais starp visiem jūlija mēnešiem kopš TV reklāmu uzskaites uzsākšanas 1994. gadā.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskas svārstības nav notikušas. Prime Time (18:00-24:00) laikā raidīto reklāmu apjoms pieaudzis par 0,5 procentpunktiem. Savukārt dienas laikā (9:00-18:00) izvietoto reklāmu skaita īpatsvars nav mainījies. Domājams, ka tuvojoties rudenim pieaugs Prime Time un nakts stundās izvietoto reklāmu apjoms.

Šī gada jūlijā, salīdzinot ar 2010. gadu, būtiski pieaudzis mazumtirdzniecības nozares reklāmu skaits, kāpjot par 83 %. Mazumtirdzniecības nozares reklāmu kopapjoms pietuvojies 1. vietā esošajai mobilo sakaru nozarei, kas pieaugusi par 3 %. Savukārt, aukstie dzērieni reklamēti par 11 % mazāk nekā pagājušajā gadā un ierindojas 3. pozīcijā.


* Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.

Mediju izlase

3+, LNT, LTV1, LTV7, NTV Mir Latvija, PBK, PBMK, RenTV Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5 Rīga, TV6.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Šobrīd Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 12 TV kanāliem, 22 avīzēm, 75 žurnāliem, 15 radio stacijām, 8 interneta lapām, 7 vides reklāmas medijiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv