Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia 2011. gada beigās strādājošo un studentu mērķa grupās veica Pievilcīgāko darba devēju tēla pētījumu . Pētījuma ietvaros tika noskaidrotas, kādas ir strādājošo un topošo speciālistu – studentu ekspektācijas attiecībā uz darba devējiem, kādi ir darba devēju izvēles kritēriji, kā arī identificēts pievilcīgāko darba devēju Top50.

Pētījuma rezultāti liecina, ka kopumā valsts sektors ir pievilcīgāks algotu darbu strādājošo vidū , kamēr privātais sektors – topošo speciālistu – studentu mērķauditorijā. TNS Latvia personāla pētījumu eksperte Signe Kaņējeva norāda, ka vairums strādājošo, domājot par nākamo gadu, neapsver iespēju mainīt savu pašreizējo darbu, kas sasaucas ar viņu vēlmi pēc drošības un stabilitātes. Dati liecina, ka vairāk kā puse studentu paralēli studijām strādā. Raksturīgi, ka, salīdzinājumā ar 2008. gadu, ir pieaudzis to studentu skaits, kuri nestrādā.

Gan strādājošo, gan studentu vidū starp pievilcīgākajām nozarēm ir transports un uzglabāšana. Strādājošo mērķauditorijā starp pievilcīgākajām nozarēm ir arī apstrādes rūpniecība, kā arī elektroenerģijas, gāzes, siltuma un ūdens apgāde, kamēr studentu vidū populāras nozares ir arī finanses un apdrošināšana, kā arī apstrādes rūpniecība.

Gan strādājošo , gan studentu vidū svarīgi un pievilcīgus darba devējus raksturojoši kritēriji ir drošs un stabils darbs, uzņēmuma panākumi savā jomā, kā arī uzņēmuma darbība nozarē, kas attīstās. Likumsakarīgi, ka papildus šiem kritērijiem, studentiem svarīgas ir arī labas karjeras iespējas.

Pētījuma ietvaros tika noskaidroti pievilcīgākie darba devēji Latvijā, t.i., tie uzņēmumi, kuros potenciālie darba ņēmēji strādātu vislabprātāk. Aptaujā tika iekļauti Top50 lielākie uzņēmumi pēc darbinieku skaita un apgrozījuma no dažādām nozarēm, kā arī tie uzņēmumi, kurus spontāni nosauca paši pētījuma dalībnieki kā pievilcīgākos darba devējus. Kā uzsver Signe Kaņējeva, tad uzņēmumi, kuri atzīti kā pievilcīgākie, ir spējuši Latvijas „darba tirgu” pārliecināt, ka tie, salīdzinoši ar citiem uzņēmumiem, ir teicama vieta, kur strādāt.

Starp pievilcīgākiem darba devējiem Latvijā strādājošo vidū ir Latvijas valsts meži, Latvenergo, Latvijas Dzelzceļš, Starptautiskā lidosta „Rīga”.

Savukārt studentu vidū starp pievilcīgākiem darba devējiem ir Starptautiskā lidosta „Rīga”, Swedbank, airBaltic Corporation, Latvenergo.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia  2011. gada septembrī – oktobrī veica strādājošo ekspektāciju un pievilcīgāko darba devēju tēla pētījumu Latvijā, aptaujājot 410 strādājošos un 500 vadošo Latvijas augstskolu tiesību, ekonomikas un vadības, informācijas tehnoloģiju, dabas un tehnisko zinātņu pēdējo kursu studentus. Pētījuma rezultāti ir reprezentatīvi strādājošo un studentu mērķa grupām. Strādājošo vidū pētījums tika veikts ar telefoninterviju palīdzību, bet studentu vidū – tiešsaistes režīmā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com//TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t  67 096 300 
e laura.vendele@tns.lv