LR Ārlietu ministrija pieņēmusi lēmumu pasludināt Aleksandru Djokovu (Krievijas vēsturnieks, izstādes „Aizvestā bērnība: 1943-1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis” autors) un Vladimiru Simindeju (Krievijas vēsturnieks, pazīstams ar izteikumiem, kas vērsti pret Latvijas valsti) par Latvijai nevēlamām personām un iekļaut tās personu sarakstā, kurām ieceļošana Latvijas Republikā ir aizliegta. Salīdzinoši liela daļa (41 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem Ārlietu ministrijas lēmumu par A.Djokova un V.Simindeja iekļaušanu Latvijai nevēlamo personu sarakstā vērtē pozitīvi (23 % – lēmumu šo lēmumu vērtē ļoti pozitīvi, 18 % – drīzāk pozitīvi). To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , martā veiktais pētījums.

Pretējās domās ir trešā daļa (35 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri ĀM lēmumu par A.Djokova un V.Simindeja iekļaušanu Latvijai nevēlamo personu sarakstā vērtē negatīvi (20 % – ļoti negatīvi; 15 % – drīzāk negatīvi).

Ceturtajai daļai (24 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Vairāk nekā puse (53 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Ārlietu ministrijas lēmums par A.Djokova un V.Simindeja iekļaušanu Latvijai nevēlamo personu sarakstā ietekmēs Latvijas un Krievijas savstarpējās attiecības (14 % – šis lēmums noteikti ietekmēs valstu savstarpējās attiecības, 39 % – drīzāk ietekmēs).

Trešā daļa (32 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ĀM lēmums par A.Djokova un V.Simindeja iekļaušanu Latvijai nevēlamo personu sarakstā Latvijas un Krievijas savstarpējās attiecības neietekmēs (5 % – noteikti neietekmēs; 27 % – drīzāk neietekmēs).

15 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 6.marta līdz 8.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                                                                                        

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv